Ve slovenské základní škole útočil muž, zabil zástupce ředitelky a zranil děti

Policie SR

Škola ve Vrútkách | FOTO: Policie SR

Ve slovenském městě Vrútky útočil na základní škole 22letý muž s nožem. Podle Denníku N jej policie zneškodnila a je po smrti. Zraněná je ředitelka školy a pravděpodobně i děti. Server Čas.sk uvádí, že zemřela ještě jedna osoba, má jít o zástupce ředitelky. Slovenská policie na svém facebookovém profilu informuje o tom, že na místo míří policejní prezident Milan Lučanský a že situace je nyní pod kontrolou.

Učitelka je podle informací redaktora serveru Aktuality.sk Michala Badína, které poskytl České televizi, zraněna vážně. „Vůči dospělému útočníkovi použili policisté donucovací prostředky – zbraň, poté útočník zahynul,“ uvádí policie. Informace zatím hovoří celkově o pěti zraněných. Útočníka se pokusil zastavit muž obsluhující prodejní automaty ve škole, řekl dále Badín. Útočník podle něj do školy vnikl násilím. 

❗️MIMORIADNE❗️ ÚTOK NA ZÁKLADNEJ ŠKOLE VO VRÚTKACH: ZAHYNULA OBEŤ AJ ÚTOČNÍKPolicajné hliadky momentálne zasahujú vo…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Čtvrtek 11. června 2020

Informace o zraněných v malém povážském městě se zatím různí. Podle Nového Času utrpěli vedle ředitelky zranění také dva učitelé a dvě děti. Televize TA3 tvrdí, že zraněn byl i jeden policista.

V případě útočníka se jednalo o bývalého žáka předmětné školy,  který se tam údajně stával terčem šikany, informovala Česká televize.

Připravujeme podrobnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner