Ve Sněmovně bude možná kaple. Třeba se dočkáme zázraků

Eric Drooker

Vypadá to s politikou nadějně. Ve Sněmovně se po bufetu dočkáme možná i prostoru na zklidnění, jakési kaple. O zřízení prostoru usiluje místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová a návrhem se zabývalo vedení sněmovny. Šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) uvažuje o vhodné místnosti, konzultuje se i německý Bundestag, kde něco takového poslanci mají.

„Myslím si, že by bylo dobře, kdyby byla ve sněmovně aspoň jedna místnost, kde by bylo možné se zastavit a ztišit. Jednaní jsou tady mnohdy velmi bouřlivá. Nejen pro věřící, ale i pro ostatní poslance by bylo dobré, aby měli prostor, kde mohou přemýšlet o tom, co se tu odehrává a o čem se tu diskutuje,“ sdělila serveru Echo 24 Langšádlová. Ostatní politické strany nejsou vyloženě proti, takže to asi dopadne.

Nápadu se už pochopitelně ujala česká internetová tvořivost, která politikům jednak nic nepřeje, jednak jim nic nevěří. Tradiční české bezbožectví, které má potřebu být okázalé, teď v debatách na serverech řádí. Kdyby chtěli poslanci kuřárnu, přál by jim to prostý pracující lid víc. Takhle lid ale soudí, že se otcům lidu buď nechce pracovat a budou se tam chodit zašívat, nebo že se tam bude dít všelijaké tmářství.

Ne že by se v hlavě i přejícího člověka nerojily různé asociace. Třeba jen ty možnosti výzdoby. Mělo by tam být všechno. Pochopitelně kříž, sochy Husa a Komenského, obraz momentálně panujícího papeže, nějaká ikona (mohl by přes nějakého komunistu dodat Putin) a freska Kim Ir-sena, protože ten je prý taky věčný. (Taky by mohli přivézt komunisté. A když už budou na Východě, můžou přibrat v Číně nějakého Konfucia, pro jistotu, jeden nikdy neví.) Bude taky potřeba nějak vyřešit židy a muslimy, kdyby se vyskytli. Bylo by zatím v rámci klidu jednodušší, kdyby se nevyskytli, ale znáte je. Jednodušší to bude s těmi, kdo jen věří, že „je něco nad námi“. Těm by mohl stačit strop tak, jak už je. Pro ty, kteří nevěří v nic, by se tam mohla vystavit skleněná nádoba, ve které by bylo pravé vakuum, kterému by se ti, co v nic nevěří, mohli tiše klanět.

Sněmovní ochranka by samozřejmě měla do místnosti nasadit svého člověka v civilu. Kdyby náhodou nějaký zákonodárce vlivem místa upadl do vytržení a začal třeba jasnozřivě prorokovat nebo dělat zázraky, mohli by ho hned vyvést, aby se ve sněmovním sále dal zase do pořádku.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner