Ve stínu pandemie: Mediální rada tlačí na Českou televizi. A to je jen začátek

ČTK

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání žádá, aby Česká televize vysvětlila, proč moderátor pořadu Newsroom ČT24 Luboš Rosí uvedl, že prezident Miloš Zeman lhal v tzv. kauze Peroutka. Zní to absurdně? Možná. Je to ale zároveň velmi přesný obraz naší situace a také ukázka toho, co nejspíš v příštích týdnech, kdy se budou média logicky věnovat koronaviru, ještě projde nepřátelům svobody a demokracie v České republice.

Samozřejmě je jasné, že od členů RRTV typu Vadima Petrova nebo Ladislava Jakla nelze čekat mnoho dobrého, spíše naopak. Ovšem to, že už se nejspíš ani nemůže veřejně říci, že prezident lže, když tomu tak skutečně je, to je přece jen silný kalibr i na ně.

Pavel Hofman

Každý soudný člověk ví, že Zeman lhal. Na počátku se možná jen spletl, ale pak celé divadlo nabralo naprosto absurdní rozměry. Kodex České televize přímo ukládá jejím zaměstnancům, aby v žádném případě divákům nezakrývali pravdu. A pravda je taková, že si Zeman vymyslel článek. Pak tvrdil, že existuje a že jej najde Jiří Ovčáček, pak společně Ferdinanda Peroutku různými způsoby očerňovali a nakonec se prostě ukázalo, že žádný článek nikdo nenajde, protože neexistující věci najít nelze.

Nikoho už po těch letech asi nepřekvapí, že se hlava státu nestydí, neomlouvá a neuzná ani jasně prokázané chyby. Co ovšem musí člověka zarazit, je chování RRTV. Rozhodně by se nemělo stát, že tato snaha vytlačit jednoduchou pravdu o Miloši Zemanovi z televizní obrazovky a zatopit neoblíbenému pořadu (zdravíme Xavera!) projde bez povšimnutí.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se chová nemožně. Brzy ji budou díky nově navoleným členům jistě následovat Rada ČT a Rada ČRo. A pak už nikoho nebudou zatěžovat zbytečné informace o tom, že Zeman je lhář nebo že Babiš je dotační podvodník a agent StB. Prostě bude klid na práci. Nenechme je, aby si prosadili svoje tak jednoduše, jak si přejí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner