Ve věku 80 let zemřel v úterý před půlnocí Karel Gott

wikipedia.org

Karel Gott | FOTO: wikipedia.org

Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny, řekla dnes ČTK jeho manželka Ivana Gottová. Gott v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016.

„S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,“ sdělila Gottová.

Karel Gott je nejslavnějším českým zpěvákem populární hudby. Vydal skoro tři stovky alb, první už v roce 1965. Své poslední album s názvem Ta pravá vydal loni. Populární je též v Německu či Rusku.

V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek. Během své umělecké dráhy vydal 293 sólových alb v zahraničí i doma. Kromě ocenění Zlatý slavík a Český slavík obdržel více než 120 televizních ocenění, 8 zlatých desek, jednu diamantovou desku a stále se umísťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Celkově nazpíval 978 písní. 

Zprávu o jeho smrti zaznamenali i v zahraničí. V Německu, kde byl populární, ji jako hlavní na svém webu umístil list Die Zeit.

repro: zeit.de

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner