Ve Wu-chanu je na 44 000 nakažených lidí, předpokládají hongkongští vědci a žádají „drakonická opatření“

Hongkongský epidemiolog Gabriel Leung  (Youtube)

Hongkongský epidemiolog Gabriel Leung | FOTO: Youtube

Skutečný počet nakažených koronavirem podle hongkongských vědců patnáctkrát převyšuje oficiální údaj o počtu potvrzených nakažených lidí. Dospěli k tomu epidemiologové, kteří také volají po drakonických opatřeních k prevenci proti šíření koronaviru v jejich městě.

Varující údaj zveřejnil děkan Fakulty medicíny na Hongkongské univerzitě Prof. Gabriel Leung s odvoláním na výzkum jeho Střediska epidemiologie infekčních nemocí a kontroly, které spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací. Z onoho výzkumu vyplývá, že se virus přenáší již ve všech velkých městech v pevninské Číně a že jen ve městě Wu-chan počet nakažených dosahuje odhadem již 44 000 pacientů. Informuje o tom hongkongský deník South China Morning Post.

Bez výraznějších omezení se počet nakažených každých šest dní zdvojnásobí, cituje dále Leunga zpráva CNN. Situace si podle něj vzhledem k předpokládanému vysokému výskytu infekce žádá, aby úřady omezily pohyb lidí, zavřely školy a zaměstnavatelé aby nechali své zaměstnance pracovat z domova a zrušení všech hromadných událostí.

Akademici z Hongkongské univerzity v pondělí udávali, že počet nakažených v sobotu dosáhl 43 590 lidí včetně těch ve stadiu inkubace viru. Úřady pevninské Číny zatím přiznávají pouhé jednotky tisíc nakažených a stovku obětí na životech.

Si Ťin-pching zasypal Číňany frázemi o odhodlání

Si Ťin-pching zatím zasypal Číňany frázemi. „Generální tajemník ústředního výboru Komunistické strany Číny, prezident Čínské lidové republiky a předseda Ústřední vojenské komise vydal důležité pokyny…,“ uvedla čínská obdoba Rudého práva People’s Daily jeho apel k národu. „Organizace stranických skupin a většina členů strany musí sehrát roli bojového modelu tvrze a předvoje, široce mobilizovat, organizovat a shromažďovat masy… Stranické výbory na všech úrovních by měly zkoumat a identifikovat kádry v praxi tohoto tvrdého boje…,“ nechal mimo jiné zveřejnit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com