Nezapomenutelná večeře se Zemanem přijde na osm tisíc

ČTK

Dokud jedl Zeman jitrnice, vypadal zdravě | FOTO: ČTK

Účastníky plesu, který v pátek pořádá na Pražském hradě prezident se svou manželkou, čeká výjimečná chvíle. V tombole totiž bude vylosován šťastlivec, který si společnost hlavy státu užije ještě na soukromé večeři. Za tuto exkluzivní chvilku zaplatí osm tisíc korun, jež utratí za vstupenku na ples. Před gurmánským zážitkem by si ovšem výherce měl nastudovat, jak se v přítomnosti prezidenta chovat a hlavně, o jakých tématech je povoleno hovořit, lépe řečeno, jaké názory mít.

Vítěz tomboly se zřejmě může spolehnout na několik věcí. Například musí počítat s tím, že se nebude podávat bezmasé jídlo a určitě dojde i na pořádnou pijatiku. Abstinenti a vegetariáni by totiž podle Zemana měli zemřít, tudíž je vyloučené, že by někoho z jedné z těchto skupin hostil. Výhodu mají čtenáři Blesku, který se poslední dobou stal největším nekritickým šiřitelem prezidentových myšlenek.

Pokud jde o menu, dá se předpokládat, že si Zeman poručí něco z kuchyně své zamilované Rusy. S borščem se však počítat nedá, Ukrajinci jsou totiž nepřátelé a oblíbenou polévku vymysleli právě oni. Spíš dojde na pirohy, pelmeně nebo šašlik. Na zapití samozřejmě nebude chybět vodka, ale možná se zprovozní i čajovar.

Když by se jednalo o večeři, ve stylu kulinářské reality show Prostřeno, je jasné, jaká zábava by se stala prezidentovou první volbou. Jednoznačně by vyhrál poslech písní švédské skupiny ABBA. Stejně totiž hlava státu tráví páteční večery se svým nejvěrnějším zaměstnancem, tiskovým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Pokud bude hlásná trouba prezidenta přítomna i na večeři s „výhercem“ z plesu, je velká neznámá. Pokud by však Miloš Zeman chtěl nabídnout opravdu velkolepý zážitek, měl by pozvat i zbytek silné čtyřky, tedy pány Kmoníčka s Mynářem.

Při nenucené konverzaci během stolování není třeba si dávat pozor na volbu témat. Prezident totiž rozumí naprosto všemu a nemá zábrany se bavit o čemkoliv. Pokud by návštěva měla náladu se bavit v angličtině, také to není žádný problém. Důležité je ale pamatovat si, jaká je pravda, a nesnažit se prezidentovi vnucovat své, nedejbože rozdílné, názory. Stačí vědět, že Rusko a Čína jsou přítel, Amerika je imperialistický zloduch a všichni migranti připravují teroristický útok na Prahu. Turecko spolupracuje s Islámským státem, Norsko krade děti a Česká televize lže a neměla by dostávat koncesionářské poplatky. K těmto nejdůležitějším pravdám je vhodné si pamatovat, co jsou zač Pussy Riot, koho chválil Ferdinand Peroutka nebo proč nemají postižené děti chodit do třídy se zdravými.

Večeře s Milošem Zemanem má sice svá úskalí, ale pokud se člověk připraví na setkání s mužem, který je schopen všeho a dá se předpokládat, že jeho chování bude nelogické a půjde proti zdravému rozumu, dá se vydržet. Nejlepší tak zřejmě bude pořídit si na vyhranou večeři pořádnou virózu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner