Večírek po Dukových narozeninách bude řešit hygiena. Policie jí ho předala k došetření

Kardinál Dominik Duka (ČTK)

Kardinál Dominik Duka | FOTO: ČTK

Dubnovou party na střeše Arcibiskupského paláce, která se odehrála den po narozeninách kardinála Dominika Duky, tedy v době, kdy to bylo kvůli covidu zakázáno, už nebude řešit policie. Ta totiž uvedla, že se jednalo o přestupek a předala jeho šetření pražským hygienikům.

„Podle našich zjištění došlo ve věci k podezření ze spáchání přestupkového jednání,“ sdělil ČTK mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Akci, které se zúčastnili například šéf kardinálova sekretariátu Vojtěch Mátl, velitel Hradní stráže Jaroslav Ackermann či šéf Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž, tak budou řešit ve správním řízení hygienici.

Za účast na večírku, který měl trvat až do jedné hodiny ranní, už byl Baláž potrestán policejním prezidiem. V kázeňském řízení, které řešilo fakt, že na sobě neměl respirátor, přestože to vládní opatření nařizovala, dostal zaměstnanec Hradu pokutu.

Mediální poradce kardinála Duky Romuald Štěpán sice argumentoval tím, že party souvisela s plánovaným festivalem Navalis, ale to jeho pořadatel popřel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]