Hamáčkovi se čistka v ČSSD nepovedla. Vadil mu probabišovský Foldyna i protibabišovský Andrt

Foldyna na akci Putinových Nočních vlků. Má hodně barevných lízátek. (Pavel Hofman)

Foldyna na akci Putinových Nočních vlků. Má hodně barevných lízátek. | FOTO: Pavel Hofman

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se domníval, že bude vyloučen ze strany. Řekl to novinářům před dnešním jednáním předsednictva sociální demokracie. Janu Hamáčkovi se ho ale vyloučit nepodařilo.

Foldyna rozčílil kolegy ve straně výrokem, že by podporoval rekonstruovanou vládu Andreje Babiše (ANO) v případě, kdy by ji opustila sociální demokracie. Dále dráždí vedení strany svojí kritikou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Silně proruský Foldyna kritizuje, že strana má proevropskou orientaci. Andreje Babiše naopak považuje za rozumného politika.

Dalším členem, který pobouřil stranické vedení, je předseda ústecké ČSSD Miroslav Andrt. Ani ten ale nebyl vyloučen ze strany.

Andrt žádal rezignaci předsedy strany Jana Hamáčka a odchod ČSSD z vlády. Andrt řekl v České televizi:. „Příští rok jsou krajské volby, to je za dveřmi, a obáváme se, že několik našich představitelů prostě zaprodalo ty ideje, zaprodalo tu stranu několika dobře placeným funkcím,“ uvedl mimo jiné šéf ústecké ČSSD. Andrt potvrdil své disciplinární řízení v rozhovoru pro deník Právo.

S vylučováním ze strany vyjádřil nesouhlas kupříkladu poslanec Petr Dolínek.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]