Vedení STAN pozastavilo členství Petru Hlubučkovi. Vyzvalo ho k rezignaci

Bývalý náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) (Magistrát hlavního města Prahy / se souhlasem)

Bývalý náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) | FOTO: Magistrát hlavního města Prahy / se souhlasem

Hnutí STAN pozastavilo členství náměstkovi pražského primátora Petru Hlubučkovi, který je obviněný kvůli hospodaření dopravního podniku hlavního města. Vedení hnutí ho ve středu také vyzvalo, aby odstoupil z funkce náměstka primátora i dalších pozic, v nichž reprezentuje STAN. Řekla to mluvčí hnutí Sára Beránková.

„Předsednictvo hnutí STAN na svém večerním jednání navrhlo pozastavit členství Petra Hlubučka a Rozhodcovský a smírčí výbor na navazujícím jednání tento návrh schválil. Předsednictvo dále vyzvalo Petra Hlubučka, aby odstoupil z funkce náměstka primátora hl. m. Prahy a všech dalších funkcí, v nichž reprezentuje hnutí STAN,“ zní rozhodnutí nejužšího vedení STAN, jehož byl Hlubuček rovněž členem.

Petr Gazdík (STAN) (Profimedia)

Hlubuček figuruje na třetím místě kandidátky STAN v podzimních volbách na pražský magistrát. Od roku 2010 je starostou pražských Lysolají. Nejprve kandidoval jako nezávislý, později za Starosty. Do hnutí STAN vstoupil v roce 2016, v současnosti je členem předsednictva a celostátního výboru hnutí a předsedou jeho pražské organizace.

„Naše reakce odpovídá závažnosti obvinění, která dnes byla zveřejněna. Rozhodnutí předsednictva bylo jednomyslné,“ uvedl po dnešním mimořádném on-line jednání předsednictva šéf STAN a vicepremiér Vít Rakušan.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve středu kvůli hospodaření DPP obvinili Hlubučka, který je členem dozorčí rady dopravního podniku, a dalších deset lidí. Mezi obviněnými je podle médií také podnikatel Michal Redl, ekonomický náměstek DPP Matěj Augustín či podnikatel Pavel Dovhomilja působící v IT oblasti. Jsou podezřelí z korupce a účasti na organizované skupině. Kriminalisté podle neoficiálních informací vyšetřují mimo jiné okolnosti plánované opravy okolí pražského nádraží Holešovice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]