Veganský pár dostal pokutu a má zákaz mít domácí zvířata. Zbídačená štěňata krmil cizrnou

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Různé stravovací trendy jsou poslední roky velmi populární. Na vzestupu je třeba vegetariánství či veganství. Někteří lidé to ovšem se svým zápalem přehánějí, a jak se ukazuje, mohou kvůli tomu trpět i bezbranná zvířata. O extrémním případě informuje The Daily Mirror.

Vegani James McKenzie a Megan Priceová dostali pokutu a tříletý zákaz vlastnit zvířata, když úřady zjistily, že svá štěňata krmili cizrnou, quinoou, rýží a obilovinami. Oba psi byli kvůli tomu podvyživení.

Štěňata kříženců bulteriéra Roo a Ula u svých majitelů skutečně trpěla. Jedno z mláďat podstoupilo akutní léčbu a bylo umístěno k novým páníčkům, ale druhé muselo být utraceno. Několik zvěrolékařů totiž usoudilo, že jeho chronické bolesti mu nedovolí žít tak, aby se netrápilo.

McKenzie a Priceová byli obviněni ze zanedbání péče o zvíře a také z nedodržení pokynů k ochraně zvířat. Veterinář Paul Matthews totiž zjistil, že čtvrt roku nevhodné stravy vedlo u obou štěňat k vážné nutriční nerovnováze a závažnému nedostatku vápníku.

Manželé na svou obhajobu řekli, že si nemohli dovolit kupovat psí krmivo ani navštěvovat zvěrolékaře. Proto třeba jednomu ze psů podomácku vyrobili sádru na zraněnou nohu. Ta ovšem poškrábala štěněti břicho, které bylo také třeba ošetřit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články