Veleba přirovnal Českou televizi k StB: Odveta za Reportéry ČT

Eric Drooker

Senátor Jan Veleba již poněkolikáté přichází s iniciativou pro omezení svobody veřejnoprávní televize. V aktuálním videu, které zveřejnil na facebookovém profilu Strany práv občanů kvůli reportáži o zájezdu na Pražský hrad a Albertov pro fanoušky prezidenta Miloše Zemana, přirovnal ČT k StB.

Ne náhodou video vzniklo jen několik dní po odvysílání pořadu Reportéři ČT, v němž bylo vidět, jak se příznivci prezidenta dostali autobusy z Osvětiman na Albertov, kde dostali připravená mávátka na podporu prezidenta, a poté byli odvezeni na Hrad, kde byli vpuštěni do neveřejných prostor bez jakékoli bezpečnostní kontroly. Navíc si zde sedali do vzácných křesel, zvedali koberce a na konci je čekalo občerstvení, na kterém je přivítal hradní kancléř Vratislav Mynář.

Veleba podle svých slov dostává stížnosti na ČT na Facebooku nebo emailu. „Česká televize se dostala do stavu, kdy metody práce, které používá, si vůbec nezadají s metodami práce státní bezpečnosti, čili StB. Dospěl jsem k názoru, a nejsem sám, že je třeba konat,“ prohlašuje senátor. Vzápětí ovšem přiznává, že už se dvakrát snažil prosadit návrhy zákonů v senátu, ale to se nepodařilo.

Bezradný senátor tak vyzývá veřejnost, aby mu začala posílat návrhy na možná řešení situace v České televizi. „Žádám vás, abyste reagovali. Abyste reagovali ve větším počtu. Abyste mně a nám psali svoje podněty, svoje názory, co s tím, co udělat. Slibuji vám, že na jejich základě situaci zanalyzujeme a připravíme plán,“ uvádí Veleba ve videu.

Veleba v březnu tohoto roku navrhoval, aby koncesionářské poplatky nemuseli pět let hradit lidé, o nichž ČT nebo rozhlas zveřejnily nepravdivou informaci. Novela dále počítala s tím, aby byli od poplatku osvobozeni ti, kdo pošlou na začátku roku 1,2násobek ročního poplatku jako dar ve prospěch příspěvkové organizace nebo veřejně prospěšných právnických osob. Svůj návrh ale senátor, který tvrdí, že ČT je ovládána TOP 09, stáhl.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner