Velká hradní záhada. Proč si Zeman musí půjčovat telefon od Nejedlého a Mynáře? Proč už nemá svůj?

Vratislav Mynář po boku Martina Nejedlého  (ČTK)

Vratislav Mynář po boku Martina Nejedlého | FOTO: ČTK

Miloš Zeman ve svém nedělním vystoupení, kde obvinil BIS z toho, že kontrarozvědka dělá dobře svoji práci, připomněl také jeden krajně znepokojivý fakt. Prezident republiky a vrchní velitel ozbrojených sil České republiky nemá vlastní mobilní ani jakýkoliv jiný telefon. Když ho potřebuje někdo kontaktovat, musí volat Mynářovi a ten rozhodne, zda se k prezidentovi informace dostane, nebo nedostane. A také, v jaké podobě se k němu tato informace dostane.

Když chce Zeman někomu zavolat, musí opět požádat Mynáře nebo Nejedlého, aby mu půjčili svůj mobil. To prezident potvrdil konstatováním, že odposlouchává-li BIS tyto jeho spolupracovníky, odposlouchává i jeho.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Vzhledem k tomu, že Zemanovy pokusy o práci s počítačem skončily tak, že se v jeho přístroji objevilo dětské porno, jediným zdrojem informací pana prezidenta zůstává jeho oblíbený teletext.

Denní režim prezidenta republiky tedy vypadá tak, že nemůže nikomu zavolat, nemůže nikomu poslat e-mail. Zkrátka je v komunikaci s kýmkoliv zcela odkázaný na své okolí. Především na dva pány. Na Martina Nejedlého, o jehož práci pro republiku neví nikdo nic. Má diplomatický pas, kancelář na Hradě, neomezený přístup k prezidentovi, často pobývá v Rusku a je považován za spojku mezi Kremlem a Pražským hradem.

A na kancléře bez prověrky Mynáře. Toho je zbytečné rozebírat. Člověk zapletený do mnoha kauz od černé stavby rybníka přes nelegální čerpání dotací až po podivné údajné machinace okolo Lesní správy Lány a muž, kterému tajné služby opakovaně odmítly vydat bezpečnostní prověrku.

Na těchto pánech je závislý kontakt vrchního velitele armády a prezidenta s okolním světem. Situace už snad nemůže být horší. Zeman by měl být naopak rád, že ty dva pány někdo hlídá, když to on sám nechce dělat, nebo to nedokáže.

Zajímavé ale je, že ještě před pár lety Zeman svůj mobil měl. Co se s ním stalo? Kdo mu ho odebral? Vzdal se přístroje dobrovolně? Proč? A je Česká republika v bezpečí? Mnoho závažných otázek.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]