Velká křeč ve štábu ANO. V projevu Babiš opakoval: kampaň, mýtusy

repro ČT

Vítězství v podání zástupců ANO. | FOTO: repro ČT

Radost? Štěstí? Oslava? Další líbání Prchala? Nic takového se ve štábu ANO nekonalo. Nálada byla taková, jako kdyby ANO tvrdě prohrálo. Obličeje nových europoslanců na tiskovce okolo Babiše byly všeříkající. Ani jediný úsměv. Všichni vypadali, jako kdyby na ně někdo poslední hodinu křičel nadávky ve slovenštině. Smutným obličejům kraloval Babiš. Ten celou tiskovku věnoval tradičním nářkům, jak jsou na něj všichni oškliví, jde proti němu masivní kampaň, nikdo ho nemá rád a všichni do něj kopou. „Všechno vylhané věci stokrát opakované,“ řekl několikrát premiér. Oblíbil si také slovo mýtusy, které pravděpodobně vymyslel.

Že ve štábu ANO nebude úplně nejdivočejší večírek, bylo jasné už při vyhlášení výsledků. Babiš sice vyhrál, ale ne tak, jak mu předpovídaly průzkumy. Nekonalo se žádných 32 %, ale 21 %. ODS je za ním už o pouhých 6 %. Navíc vládní koalice získala výrazně méně než opozice. Pro Babiše tohle evidentně vítězství nebylo.

Babiš doopravdy má důvod k tomu, aby byl mrzutý, zapšklý a dělal dusno. Získal o pouhých 6,5 % hlasů více než ODS. A to bylo jeho vítězství opravdu silně vydřené holdingovým tiskem. Ten tvrdě zamlčuje desetitisícové masivní demonstrace proti premiérovi a celkově všechny jeho skandály a problémy. Babiše celý jeho tiskový cirkus stál miliardy korun a teď mu na záda dýchá ODS, která nemá nic z toho. Jen kvalitní kandidáty, nevysává státní pokladnu, nelže a nevede ji estébák.

Babiš včera opět dokázal, že není žádný státník. Je kšeftař, kterému nedopadl aktuální obchod s názvem volby do Evropského parlamentu 2019 tak, jak si představoval. Je z toho zpruzelý a dělá dusno ke svým podřízeným. Ještě jedny, dvoje volby a přijde definitivní Čaulidi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme