Velké množství živnostníků prý kvůli druhé vlně EET ruší své firmy

Do spuštění druhé vlny elektronické evidence tržeb zbývá už jen několik posledních hodin a na sociálních sítích se začaly šířit informace, že by se měly na živnostenském úřadě tvořit dlouhé fronty z důvodu masivního rušení či přerušení živností.

Do redakce FORUM 24 přišlo upozornění na zvýšené množství lidí rušících své živnosti. Podle informací od tohoto zdroje se tvoří na živnostenských úřadech fronty a každý živnostenský úřad má stovky zrušených nebo přerušených živností.

Na sociálních sítích se také rozšířila zpráva o rušení firem v Prostějově. „Ahoj. Zrovna mi volal kamarád, že byl rušit živnost. A z důvěrného zdroje se dozvěděl, že v prostějovském okrsku se od minulé středy zrušilo 253 firem. A to je malé město. Takže se nestojí fronty na finančácích, ale na živnostňácích,“ sdělil fanoušek facebookové stránky Nový Bojkot Babišových Výrobků.

Vedoucí odboru živnostenského úřadu v Prostějově Antonie Orálková tuto informaci nepotvrdila. „Lze konstatovat, že Magistrát města Prostějova, odbor obecní živnostenský úřad nepřijal v posledním období extrémně zvýšený počet žádostí klientů o zrušení živnostenského oprávnění. V uplynulých cca dvou týdnech jsme ale pozorovali zvýšený počet podnikatelů, kteří buď oznámili na živnostenském úřadě, že provozování živnosti ohlašovací volné s předmětem podnikání výroba, obchod a služby na určitou dobu přerušují, nebo oznamují, že chtějí ukončit obor činnosti živnosti volné, a to obor velkoobchod a maloobchod.“

Podle informací, které podaly deníku FORUM 24 živnostenské úřady, je momentální situace standardní. Živnostenský úřad v Českých Budějovicích prý v současné době nezaznamenal nějaký extrémní růst rušení živností. Podobně se vyjádřili i na živnostenském úřadě v Plzni. Jen úřad v Opavě hlásí mírně zvýšený zájem o rušení či přerušení živností.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner