Odporu vůči trestně stíhanému premiérovi se účastní už i legendární Mňága a Žďorp. Logicky. K této kapele moc nepasuje, že by se nechala platit Babišem.

Andrej Babiš má opravdu velký problém. On má rád umělce takové, jak si kupříkladu vychoval kapelu Kryštof. Co potřebují, to jim zaplatí, když on něco potřebuje, třeba koncert na Čapím hnízdě, zavolá jim jeho asistentka a oni přiběhnou jako pejsci.

Andrej Babiš si myslel, alespoň podle jeho slov tomto týdnu, že například zpěváci jsou stroje na písničky. Stačí do nich vložit požadovaný počet papírků a oni zapějí. U mnohých to tak skutečně je. A pak jsou tu tací, u kterých to tak nefunguje. Jsou tu umělci, kterým není jedno, zda hrají pro nebezpečného člověka, který s naší zemí dělá nepěkné věci.

Dokud jeho nepřátelé (normálně uvažující lidé) z uměleckých řad byli tací, kteří vystupují například na undergroundových věčírcích a v podstatě svůj názor na Babiše nemuseli ani říkat do mikrofonu, protože publikum je stejně naladěno, mohl se Babiš a jeho poradci jen smát. Přesvědčení přesvědčovali přesvědčené.

Jenže co teď, když se do protibabišovského tažení zapojili i lidé, kteří mají sílu oslovit masu běžných, především mladých, občanů? Image cool strejdy z Čapáku se nejednou rozpouští.

Klus, Monkey Bussines, Mňága a Žďorp a další. To jsou ti, kteří dokáží oslovit masy. Příležitostí k tomu mají více než mnoho. Publikum mají statisícové nejen při letních festivalech. Není pochyb o tom, že takových umělců bude výrazně přibývat.

A co teprve, až se příležitosti chopí nějaký schopný promotér? Už teď se rýsuje skvělý line-up pro festival nebo sérii koncertů. Pestrý seznam interpretů může být už nyní na papíře. Velký špatný pro Babiše a celý jeho PR tým. Velký dobrý pro Českou republiku.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora