Velký vládní úspěch. Ve středu vykolejil jen jeden vlak a ani to Pendolino do něj nenarazilo

HZS Karlovarského kraje

V Lázních Kynžvart 22. července 2020 odpoledne vykolejil vlak RegioNova. | FOTO: HZS Karlovarského kraje

Je vidět, že vláda Andreje Babiše má situaci pod kontrolou. Superministr Havlíček má otěže svých ministerstev pevně v rukou. Ve středu totiž v České republice vykolejil jen jeden osobák a to Pendolino, které se na něj řítilo, se podařilo úspěšně zabrzdit. A že jely dva expresy naproti sobě? Prkotina, vždyť nakonec zastavily pěkných 500 metrů od sebe.

A o jaké úspěchy ve středu přesně šlo? Osobák na Chebsku projel stopku, vykolejil, sedm zraněných. V tu chvíli se na vykolejený motorák řítilo Pendolino. Zastavilo 500 metrů před nehodou. Cestující z expresu museli hasiči doprovodit na nejbližší nádraží pěšky. O pár hodin dříve jely naproti sobě dva vlaky Leo expresu na Orlickoústecku. Zastavily 500 metrů od sebe. A to byl jediný den.

Ministerstvo dopravy a všechny podřízené podniky má už 6,5 roku v rukou hnutí ANO. Odpovědnoust za všechny tyto „úspěchy“ tedy nese osobní hnutí pana premiéra. V poslední době bohužel není téměř den, kdy by na železnici v České republice nedošlo k mimořádné situaci a nehodě. Železniční doprava se pod vedením ANO stává stále nebezpečnější. Důvodem je dlouhodobé neřešení problémů a zabezpečení.

A nyní, když už situace skutečně kolabuje, svádí Babiš vinu na opozici tím, že prý od jara blokuje projednání novely zákona o drahách. Jde o čistou lež, Babiš a jeho vláda předali do sněmovny novelu až na konci června.

Stav železnice je po 6,5 roku vlády ANO na ministerstvu tak daleko, že se musíme radovat z toho, když dva vlaky jedoucí proti sobě zastaví 500 metrů od sebe a když Pendolino nevletí do napůl převráceného motoráku. Hurá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner