Velký volební guláš glosujeme ON-LINE: Pejsky, kočičky a Šnajdárka střídají voliči

(FORUM 24)

FOTO: FORUM 24

Tak už jdeme do finále, zpívalo se v zábavném televizním pořadu během závěrečného defilé účinkujících. Ve vrcholící show provázející volbu českého prezidenta zůstali na scéně už jenom dva fináloví aktéři. Končí čas odhadů a prognóz, kostky jsou vrženy a nám nezbývá nic jiného než sledovat stoupající a klesající procenta na televizní obrazovce.

Bude to nervák, ale i chvíle jako stvořená pro kibicování. Proto se v pátek společně s volebními místnostmi otevírá i následující glosář. S očima i ušima otevřenýma jej budou plnit redaktoři a spolupracovníci deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM. Tak hezkou zábavu.

VOLEBNÍ DĚNÍ GLOSUJEME ON-LINE:

 • V Černoučku měli jasno od začátku

  Barbora Janauerová / FORUM 24
  FOTO: Barbora Janauerová / FORUM 24
 • Zeman může akorát mlčet

  Miloš Zeman se strašně rád oháněl tím, že má silný mandát, protože ho volilo mnoho lidí. Dokonce se na adresu svých nevoličů vyjádřil anglickým souslovím „Shut up“, tedy že mají „držet hubu“. Jeho výsledky jsou však v porovnání s výsledkem nového prezidenta o mnoho horší. Mandát Petra Pavla je tedy silnější než kterýkoliv z obou Zemanových. Petr Pavel mu ovšem nic podobně nechutného jistě vzkazovat nebude…

 • Když jste pro svého šéfa zkrátka nikým, přestože se před ním plazíte

  Je smutné, když svému šéfovi sloužíte jako rohožka, pochlebujete mu, moderujete jeho mítinky, kladete mu vlezlé otázky a on si nakonec ani nepamatuje vaše křestní jméno, tak jako si dnes Andrej Babiš při poděkování spolupracovníkům nevzpomněl na jméno svého nohsleda Aleše Juchelky. Asi se nedíval na Medúzu.

 • V Černoučku Andrej nebodoval

  Petr Pavel drtivě zvítězil ve svém bydlišti. Ve vesnici Černouček na hranici Ústeckého a Středočeského kraje získal více než 90 % odevzdaných hlasů. V prvním kole to bylo 81 %. Andrej Babiš dostal pouhých 25 hlasů…

 • Dva fajn chlapi

  Když teď sleduju projev Petra Fialy a v dvouokně na televizní obrazovce vidím, jak ho poslouchá nastávající prezident, dochází mi, k čemu tady došlo – v čele státu budou úplně dva normální chlapi. Jsem fakt dojatej.

 • Konec androidů

  Hezký postřeh Davida Gaydečky z facebooku. Pokud jsou příznivci Václava Havla havloidi a příznivci Petra Pavla pavloidi, pak jsou Babišovi fans ANDROIDI. Android je robot, který má vypadat a chovat se jako lidé. Necítí bolest, nemá srdce a poslouchá na slovo (programátora). Já nevím jak vy, ale já budu rád, když tenhle stát zase budou spravovat výhradně lidé.
 • Vzhůru na Hrad

  Když před deseti lety dosedl do prezidentského úřadu Miloš Zeman, zařekl jsem se, že kvůli jeho hulvátství a buranství nevstoupím na Pražský hrad, který zneuctil. Teď se těším, jak se v březnu zase projdu po Starých zámeckých schodech, podívám se na obelisk, navštívím chrám sv. Víta. Je to jako by se ze mě odvalil těžký kámen, který mě po celých deset let tisknul k zemi…

 • Snad opravdu „budem dál“

  Písničku Jednou budem dál jsem poprvé zpíval v listopadu 1989, naposledy před několika dny na Staromáku a v tuhle chvíli mě napadá, že snad o něco málo dál skutečně jsme.

 • V Černoučku mají jasno

  Barbora Janauerová / FORUM 24
  Černouček
  Barbora Janauerová / FORUM 24
  Černouček
 • Babiš se v případě prohry může reinkarnovat…

  Dvacet minut před uzavřením volebních místností ve skupině Nechceme fašistickou vládu přibyl příspěvek, který nahání hrůzu. Darina Bubencikova sdílela živé vysílání účtu AllatRa TV Česko-Slovensko: Kaleidoskop faktů 27

  Co čeká člověka po smrti fyzického těla? Jste připraveni na odpověď na tuto důležitou otázku? V novém vydání unikátního výzkumného projektu „Kaleidoskop faktů“ se dozvíte něco, co změní vaše představy o posmrtném osudu člověka a o tom, jak mrtví ovlivňují životy živých lidí.

  – Reinkarnace existuje! Překvapivá fakta a šokující příběhy o vzpomínkách na minulé životy

  – Nesmrtelnost. Jaké to je?

  – Uvědomělá znovuzrození. Okultní znalosti organizací „Ahnenerbe“ a SS

  Na dezinformační stránce je možné všechno, tak téma převtělování třeba jen někoho náhodou zaujalo v den prezidentských voleb. Anebo je to příprava na vyhlášení výsledků? Chtějí snad Babišovi fanoušci připomenout, že když jejich favorit prohraje, převtělí se do kandidáta na premiéra v příštích parlamentních volbách?

  I kdyby tomu tam bylo – do příštích parlamentních voleb už by Babiš kandidoval v jiné společenské atmosféře. Ne jako dnes v zemi, kde byl jím a Milošem Zemanem sprostotou a hulvátstvím vykopán dělící příkop mezi lidmi. Když dnes Babiš prohraje, tak ten dělící příkop do parlamentních voleb s prezidentem Pavlem česká společnost zasype.

 • Hlasy z Kadaně

  Přesunul jsem se do Ústeckého kraje, konkrétně do nádherného města Kadaně. V restaurantu, který vlastní italsko-čeští manželé, hlásí pan číšník, že rozhodně volí Petra Pavla. Volí ho i paní majitelka. Stejně tak paní v burgerii na hlavním náměstí. A tatínek vycházející z volební místnosti na starobylé gotické radnici hlásí svým dvěma dětem: Volil jsem generála, vyhrajeme! Možná je to jen optický klam, ale zdá se, že by to mohlo klapnout a Česko bude mít po dvaceti letech slušného prezidenta.

 • Cítím se jako před derby

  Kurňa mně je jako těšně před výkopem pražského derby. Úvodním hvizdem rozhodčího všechny tipy, odborné diskuze a kamarádské hecování promění v kecy v kleci a náhle jsem odkázán na jedenáct pacholků (v tomto případě voličů), o nichž nevím, jak se vyspali, jestli jsou ve formě, jestli měli v noci dobrý sex, prostě nemám to ve svých rukách, sedím na tribuně muchlám program a šoupu nohama. Rozdíl je nepatrný: pokud Sparta Slávii náhodou porazí, na jaře jim to můžeme vrátit. Tady bych se mu se musel na rudé trenky na Hradě dívat pět let!

 • To tu dříve nebylo

  Zcela unikátním rysem letošní předvolební kampaně byla podpora vyřazených kandidátů Danuše Nerudové a Pavla Fischera pro vítěze prvního kola Petra Pavla. Všimli si ji i v zahraničí, politologové ji označují za něco v evropském kontextu nevídaného a zcela neobvyklého.

 • Prchale, nech už těch kýčů!

  Padesát minut před koncem voleb Andrej Babiš zveřejňuje další rodinnou fotku. Připisuje: „Na tuhle moc rád vzpomínám. Vivien po maturitě.“ A zase je to krásné jak z filmu Americká krása. I diskuse Babišových fanoušků se – už několik postů, extrémně kýčovitých fotek – zcela odtrhla od obsahu dnešního dne, od toho, o co jde. Ta diskuse není o prezidentských volbách či Babišových kompetencích k výkonu prezidentské funkce. Ta diskuse je ňuňání z ženského časopisu!

  Přední fanoušek Renata Ferkova: Krásná rodinka držím vám palce Pane Babiš ať to vyhrajete

  Přední fanoušek Marcela Hašková: Šťastná rodinka, doufám, že Vám bude dělat jenom radost a že půjde ve šlépějích svých rodičů.

  Janka Kopalová Sobková: Krásná rodinka. Moc to sluší jak paní tak slečně.

  A mne opravdu bolí, když se má volit prezident podle toho, jak mu to krásně sluší na fotkách s rodinkou (případně Trumpíčkem). Nejsem z těch hulvátů, kteří někomu cizímu přes Net tykají. S Markem Prchalem se znám skoro čtvrt století osobně a tykáme si i v reálné, nejen v té internetové realitě. Proto ta tykačka. Tedy: Marka prosím, nemohl bys alespoň trochu přibrzdit a hlídat meze? Vždyť ta Babišova kampaň už je Disneyland!

 • Shahsabou volí Trumpiše, „TYTO SLOVA JSOU PRAVDIVÉ“

  Když Babiš zveřejnil jako těžký emoční kalibr na úplné finále kampaně svou svatební fotku, která je předevíšm ČISTÁ A BÍLÁ, podíval jsem se do diskuse pod ní i pod jeho minulým postem – fotkou s Trumpem. Bělost a čistota emočních výlevů Babišových sympatizantů mne okouzlila, cituji bez korektur:

  Jana Gajdosikova: Kdyby byl Trump prezidentem,tak válka na Ukrajině dávno skončila nebo ani nezačala,protože by toho zmetka Zel… nepodporoval.

  Přední fanoušek Hana Markova: Ani se Vám nedivím,moc Vám to tam všem sluší.Hlavně za Trumpa to tam bylo jinné.Momentálně tam vládne Biden – hňup,který místo vyjednávání o míru,dělá pravý opak,zásobuje Ukrajinu tunama zbraní,drahé techniky a tak místo Míru, je z toho jeden velký hororový Nekonečný Příběh.Tohle by se za Trumpa rozhodně nestalo,proto taky doufám,že to vyhrajete Vy,pane Babiš,jinak to zde skončí,jako v Americe + se zdražováním všeho,co už je na samém stropě -viz .energie,úroky hypoték,předražené bydlení ve vlastním,potraviny,nedostupné leky apod.

  Přední fanoušek Vendula Becker: Mam vsazeno na Trumpiše

  Přední fanoušek Rita Klimesova: Taky je to parádní fotka, Andreje s tím správným prezidentem a jeho krásnou Melánií a stejně krásnou paní Monikou, radost pohledět.

  Přední fanoušek Michell Auer: Od Elišky C. Haškové víme, že jste v Bílém domě udělal velmi pozitivní dojem a prezident Trump schůzku prodloužil o 3/4 hodiny!! Vivat!!

  Přední fanoušek Viktor Toman: Už jen pár hodin pane inženýre a budem bouchat šampaňské na oslavu vaší výhry!

  Zdenka Šuláková: PANE BABIŠ VELKÝ OBDIV, JA BYCH NEMELA SLOV SEDET V BILEM DOMĚ VEDLE DONALDA TRAMPA A VY SE S NÍM BAVITE, JAK KAMARÁD S KAMARÁDEM, NEUVĚŘITELNÉ PRO BĚŽNÉHO ČLOVĚKA JAK JSEM JÁ, ČETLA JSEM V KNIZE, ZE I VAŠE ZENA MONIKA SI TO UŽÍVALA, JAK JI PROVDLA PANÍ TRAPOVÁ CELYM BYLIM DOMEM JAK JTE TAM NEBYLY JEN NASKOK ALE OPRAVDU NA NÁVŠTĚVĚ, JAK VÁS POHOSTILY, VY JEDINÝ MŮŽETE ZASTUPOVAT CESKOU REPUBLIKU NA ÚROVNI A S VESKEROU CTÍ VOLILA JSEM VAS V OBOU KOLECH, VOTE PANA BABIŠE ON NÁS DOVEDE DO ÚROVNĚ ABY JSME SE VSICHNI MĚLI NA ÚROVNI BRALY PLATY KTERÉ SI ZASLOUŽÍME ZA ODVEDENOU PRÁCI, BYŤ TERBA JEN BRIGÁDU, ZLEPŠÍ NÁM BYDLENÍ, ŠKOLSTVÍ ZDRAVOTNICTVÍ, UPRAVÍ NEROVNOST NA ÚŘADECH, NĚKDO BY ŘEKL ŽE Z POZICE PREZIDENTA TO NENÍ MOŽNÉ, ALE PAN BABIŠ PŘINÁŠÍ NOVÝ UMYSL PREZIDENTA A JAKY TO JE? ŽE IKDYŽ BUDE PREZIDENT DOKÁŽE VSECHNO A BUDE PROSAZOVAT VŠECHNO A VÉST TO SPRÁVNÝM SMĚREM, POKUD JSTE NEBYLY JEŠTĚ VOLIT BĚŽTE UŽ NEZBÝVÁ MNOHO ČASU A VOLTE PANA BABIŠE, TYTO SLOVA JSOU PRAVDIVÉ

  Přední fanoušek Shahsabou Shahsabou: Byl jsem před chvílí na volby a volil jsem pána Babiša a doufám, že by byl moje hlasů rozhodující aby vyhrál a dostal na hradě

 • Už jenom hodina

  Pouhá hodina zbývá do okamžiku, kdy se definitivně rozhodne, zda se po deseti letech totální buranokracie a dvaceti letech podbízení Rusku, začneme pomalu vracet k normálu. Pokud volba dopadne dobře, bude to i tak trvat dlouho. Vyhraje-li však Zemanův pilný učedník, bude to jasný signál, že na to jako Češi, Moravané a Slezané prostě nemáme. Že se tu těch čtyřicet bolševických let zažralo pod kůži daleko víc, než se dalo čekat.

 • Dokážou si to jednodušší občané spočítat?

  Jak se objevilo ve zprávách z ČTK, byla v některých horských obcích a střediscích volební účast již v pátek večer 100 %, neboť kromě zapsaných voličů zde volilo mnoho rekreantů na voličské průkazy. Logicky tedy účast tento limit zcela jistě přesáhne. A to bude voda na mlýn zpochybňovačů voleb v případě, že majitel hnutí ANO nevyhraje. Už vidím, jak na sítích piští, že volby jsou zmanipulované, že přece nemůže být více než 100 %. Ale kam na ně chodit s logikou, či jen prostou matematikou. Oni přece vědí…

 • Prodej flanelek stoupnul

  Výsledky voleb zatím neznáme, ale máme exaktní data na to, že se dvojnásobně zvýšil prodej flanelových košilí. U internetového obchodu ZOOT například o 210 procent za posledních třicet dní oproti stejnému období minulý rok, sdělil redakci FORUM 24 CEO Milan Polák. Lidi ve flanelkách jsme hojně potkávali i na cestě k volebním urnám.

 • Babiš zapnul forsáž: Bílá svatba!

  Dvě hodiny před uzavřením volebních místností zveřejňuje Andrej Babiš na Facebooku fotku ze své svatby s paní Monikou. Stojí ve velkém stanu, jaké se používají na párty v zahradě. Stan je bílý. Paní Monika má krásné šaty, které jsou – bílé! Babišova dcera má bělorůžové šaty a kytici. I kytka je bílá. A syn pana Babiše na té fotce drží na vodítku psa, a pes je… ANO! BÍLÝ!

  Směšná strojenost a líbivost té fotky připomíná ilustrace ze Strážní věže, tiskoviny Svědků Jehovových. Pouťová líbivost fotky zásadně převyšuje i motiv „Hitler s kolouškem“. Na svatební fotografii pana Babiše je vše čisté, krásné a bílé, jako by byly krásné světlé zítřky, kam by nás co prezident dovedl. Babišův svět je vlastně stejně krásný, bílý a čistý jako svět, ve kterém budou po smrti dlít poctiví Svědci Jehovovi. Tak asi proto má babišův poslední volební FB argument tak podobný vizuál, jako Strážní věž.

  Prchale, Prchale, tohle už je fakt strašněj kejč!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články