Venkov volí Drahoše, hlásají sedláci. Před domem ho čekali s traktory

Svérázný způsob podpory vyjádřili Jiřímu Drahošovi sedláci z Asociace soukromého zemědělství České republiky. S transparenty Venkov volí Drahoše a zhruba dvaceti traktory na něj čekali před jeho domem. Z domu ho doprovodili do Dejvic. „Jsem potěšený jejich podporou, jezdil jsem nedávno po venkově, měli jsme radu debat i se soukromými zemědělci, takže mě jejich opravdu těší,“ řekl Aktualně.cz Drahoš.

Sedláci slíbili, že budou co nejméně blokovat provoz, proto prý nejedou až do centra Prahy, ale jen do zmíněných Dejvic ze Suchdola, kde Drahoše vyzvedli.

Sedláci původně podporovali Mirka Topolánka, před druhým kolem je ale jejich favoritem Jiří Drahoš. Miloše Zemana nepodporují kvůli jeho spojenectví s Babišem, kterého považují za hrozbu pro drobné zemědělce i venkov. „Nám se nelíbí, jak politiky pan prezident Zeman podporuje, jsme proti tomu, aby dával opakovaně vládu Andreji Babišovi. Navíc Agrofert usiluje o to, aby získal monopol v zemědělství, čímž by fakticky tuneloval venkov. Pan Drahoš je pro nás přijatelnější varianta,“ řekl Aktuálně.cz Josef Stehlík, šéf Asociace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner