Věra Špinarová zkolabovala při koncertu, její stav je velmi vážný. Je v bezvědomí

Věra Špinarová (Česká televize)

Věra Špinarová | FOTO: Česká televize

Zpěvačka Věra Špinarová zkolabovala ve středu při koncertu v Čáslavi. Její stav je velmi vážný. Je v bezvědomí, pečují o ni lékaři motolské nemocnice. Všechny koncerty až do konce roku jsou zrušeny. Na podzim měla mít Špinarová společné turné s Heidi Janků. Management zpěvačky to uvedl na jejím facebookovém profilu.

„Maminka je momentálně v bezvědomí, ale věříme, že se ten stav zlepší. Prosíme všechny fanoušky, aby na ni mysleli a drželi jí palce. Opravdu to teď moc potřebuje,“ řekl její syn a producent Adam Pavlík.

Zpěvačka zkolabovala ve středu při koncertu v Čáslavi. Nevolno se jí udělalo už po druhé písni. Díky přítomnosti lékařky v sále a bleskovému zásahu záchranářů jí byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně po stabilizaci životních funkcí ji přepravil vrtulník do nemocnice. U zpěvačky podle dostupných informací nastala zástava srdce.

Všechny koncerty do konce roku se ruší. Majitelé vstupenek je mohou vrátit v místech, kde je zakoupili. V únoru zpěvačka oznámila společné turné s Heidi Janků, které trvat od října do listopadu. Obsahovat mělo osm koncertů v sálech s kapacitou kolem 700 míst.

Majitelka nenapodobitelného sytého hlasu, která loni 23. prosince oslavila pětašedesátiny, patří ke stálicím tuzemské populární hudby. Proslavily ji písně jako Meteor lásky, Bílá jawa 250, Raketou na Mars, Měj mě rád nebo Jednoho dne se vrátíš. Mezi špičku domácí populární scény katapultovala rodačku z Pohořelic u Brna nahrávka Music box z roku 1969, o tři roky později vydala své první album Andromeda. Poté vystupovala se skupinami Speciál a Notabene. Celkem vydala třináct desek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]