Veřejnoprávní média by měla přestat dávat prostor Zemanovi

Česká televize, ilustrační foto (Rostislav Kaplan)

Česká televize, ilustrační foto | FOTO: Rostislav Kaplan

Pražský hrad prý nebude poskytovat informace konkrétním médiím či pořadům, protože podle jeho osazenstva šíří dezinformace. Jelikož se ve výčtu objevují i 168 hodin a Reportéři ČT, pořady vysílané v České televizi, je tu jasná výzva veřejnoprávním médiím: Stůjte za svými kolegy a přestaňte se na cokoli ptát Jiřího Ovčáčka a spol.

Jestliže například Český rozhlas i nadále povede servilní rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem (zdravíme Xavera a koprovku), ukáže se tím skandální nesolidarita mezi kolegy z veřejnoprávních médií, která by přitom měla být výkladní skříní žurnalistiky.

Nora Fridrichová, Marek Wollner a jejich kolegové se hradních manýrů jistě neleknou. Smutné ovšem je, jak málo za nimi představitelé televize (a s nimi i rozhlasu) stojí.

Jenže když se na věc podíváme objektivně, nutně dojdeme k závěru, že v České televizi jsou novináři ze 168 hodin a Reportérů ČT v naprosté menšině. I proto se bude nadále trapně vyvažovat.

Jsou lidé, kteří doposud ČT i ČRo srdnatě brání. Ve chvíli, kdy se vedení i zaměstnanci principiálně nepostaví cenzuře, jde to čím dál tím hůř. A když se k tomu přidají všechny ty reportáže o údajném střetu zájmů, zbývá těch statečných už vážně málo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]