Věrnost až za hrob. Babiš sdílí text svého novináře Kamberského. Jak o něm dříve mluvil?

Petr Kamberský (flickr.com)

Petr Kamberský | FOTO: flickr.com

Účet končícího premiéra Andreje Babiše, to je skutečně věc ke zkoumání. Jeho pracovník Marek Prchal zde sdílí, co může, od anonymních účtů po média z holdingu Agrofert. Jedním z posledních příspěvků je text o kandidátovi na ministra zahraničí Janu Lipavském z Pirátské strany od Petra Kamberského. Stojí za to si připomenout, co Babiš o Kamberském říkával.

Kamberský je velice oddaný zaměstnanec Agrofertu, který se vždy choval tak, jak se od něj očekává. Drží linii nejen ve svých textech, ale také při svých vystoupeních v televizi, kdy se neochvějně zastává majitele vydavatelství Mafra, tedy předsedy vlády Andreje Babiše.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

V jednom ze svých posledních textů se pustil do zmiňovaného Lipavského. Jeho „stranická knížka“ má prý „správnou barvu“. Stále jej trápí, když se po krajských volbách dohodly na některých konkrétních místech demokratické strany navzdory tomu, že hnutí ANO, za které Kamberský mluví, skončilo první na pásce.

Lipavský podle Kamberského není na post ministra zahraničí dostatečně vzdělán, což dokazuje to, že měl špatné hodnocení bakalářské práce. Ano, o Lipavském můžeme diskutovat, ale způsob, jakým to dělá zaměstnanec člověka, který skončí v opozici, je skutečně fascinující. Je to jen další důkaz toho, jakým způsobem byly zničeny legendární Lidové noviny.

Když ale pan Kamberský zmiňuje bakalářskou práci pana Lipavského, takovou malichernost, podívejme se na malichernost jinou. Dne 1. května 2017 byla zveřejněna první nahrávka Skupiny Šuman. Jde o záznamy výroků Andreje Babiše ve chvíli, kdy má dojem, že jej nikdo cizí neposlouchá. A kromě urážek na adresu celé řady lidí zde zaznělo: „Kamberský je ko*ot. Moji zaměstnanci jsou de*ilové.“

No řekněte, není to hezké, když někdo zaměstnává někoho tak věrného, že i když se o sobě v médiích dozví něco takového, nehne to s ním a píše tak, jak má, dál?

Zdroj: youtube.com/Skupina Šuman

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]