Veselé pohlednice a nejasnosti okolo klíčů ke klenotům. Zeman je stále v izolaci

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Dvaadvacet dní od urychleného převozu Miloše Zemana do Ústřední vojenské nemocnice informovali jeho podřízení, že klíč od korunovačních klenotů je ukrytý v tajném archivu, stejně jako jakési podpisové razítko Miloše Zemana. Dvaadvacet dní. Co bylo s klíčem a razítkem po celou tuto dobu, to Hrad nesdělil. Namísto toho mluvčí Jiří Ovčáček pravidelně zveřejňuje fotografie pohlednic, které prý lidé posílají prezidentovi.

Nad tím, že Hrad neuvedl, co bylo s klíčem doposud, se pozastavil i bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt, podle kterého vždy bývalo zvykem, že klíč opustil sejf jen těsně před prezentací klenotů a hned po jejich uzavření se tam zase vrátil.

Zdá se, že si Mynář s Ovčáčkem opět tak trochu naběhli. Nosili klíč po kapsách a razítko používali k podepisování? A nebo je to jinak? Sdělení o razítku a klíči od klenotů bylo možná jediné, které pánové z Hradu vymysleli. Ze všeho nejvíc teď potřebují zařídit, aby to vypadalo, že je Zeman ve skvělé kondici a že je o Hrad dobře postaráno.

Když už je Zeman v tak dobré kondici, že nemůže ani pronést zdravici obyvatelům alespoň přes video, musí jeho téma nějak uměle přiživovat ve veřejném prostoru. V pondělí to byly klenoty a razítko. Jinak v minulých dnech Ovčáček nesdělil nic zajímavého. Jen pravidelně zveřejňuje fotografie pohlednic, které prý lidé posílají Zemanovi, aby ho potěšili.

Mynář s Ovčáčkem mohou vytvářet, jakoukoliv mlhu chtějí. Mají na to necelý týden. Pokud nebude Miloš Zeman příští týden schopný vykonávat pravomoci prezidenta a nebude dělat to, co má, o pravomoci nejspíše přijde. Hlasy pro tuto možnost v nové poslanecké sněmovně jsou a stále sílí. Pohled senátorů je jasný. Demokratické strany mají v parlamentu většinu a měly by jí využít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]