Veselé Vánoce, přejí politici. Koalice SPOLU děkuje za podporu a Ivan Bartoš tančí

Koalice SPOLU (Zbyněk Pecák / FORUM 24)

Koalice SPOLU | FOTO: Zbyněk Pecák / FORUM 24

Politici přejí veselé Vánoce. Koalice SPOLU popřála dohromady občanům klidné a pohodové svátky. Ministr Jan Lipavský (Piráti) poděkoval a ocenil dobré jméno České republiky v zahraničí, zatímco Ivan Bartoš se rozhodl, že je na čase dnešní dobu odlehčit, a lidem popřál formou videa inspirovaného vánoční klasikou, filmem Láska nebeská. Politici zhodnotili uplynulý rok, který nebyl jednoduchý, a shodli se, že ve složitých zkouškách Česko obstálo.

Premiér Petr Fiala (ODS) popřál občanům společně se svými koaličními partnery. S Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) vzkázal lidem, ať svátky stráví v klidu a pohodě s těmi, na kterých jim nejvíce záleží. „Tento rok jsme se museli vyrovnat s řadou problémů, ale společně jsme je zvládli, nechme tedy starosti stranou,“ řekl Jurečka. Vládní koalice SPOLU poděkovala za podporu a popřála to nejlepší do nového roku.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ve svém přání u vánočního stromu popřál, abychom alespoň o Vánocích drželi všichni spolu, a ministr zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) mimo jiné poděkoval všem, kteří pracují na zajištění naší bezpečnosti, podílejí se na ochraně lidských práv a šíří dobré jméno České republiky v zahraničí.

Netradiční formu přání zvolil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), který se inspiroval scénou z filmu Láska nebeská, protože „je čas odlehčit aspoň na těch pár dnů“, napsal. Ve svém vánočním přání napodobil herce Hugha Granta v roli anglického premiéra ve filmu Láska nebeská a zatančil.

K přání všeho dobrého se přidávají i uchazeči o post hlavy státu. Generál Petr Pavel popřál společně se svou ženou Evou občanům, ať svátky stráví v atmosféře, která jim alespoň na chvíli dovolí si odpočinout, i když možná ve skromnějších poměrech.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš popřál veselé Vánoce jednohlasně se svou rodinou, manželkou Monikou a dětmi Vivien a Frederikem, při strojení stromu. Lidem popřál mnoho lásky a hlavně odpočinek.

I senátor Pavel Fischer pozdravil v hektickém svátečním čase. Zmínil, že má Česko za sebou rok plný celé řady těžkých zkoušek a v některých z nich skvěle obstálo. Poselstvím Vánoc je pro kandidáta na prezidenta solidarita a vzájemná pomoc, kterou Češi prokázali například v přístupu k ukrajinským uprchlíkům. Podnikatel Karel Diviš se těší na volný čas, který stráví s rodinou, a vánoční atmosféru, jelikož do probíhající kampaně dává velmi mnoho energie a pracuje i přes svátky. Na závěr videa popřál krásné svátky a chvíle s těmi, které máme rádi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články