Veselý a Lipovská si užívají funkce. Na Radě ČT grilovali Wollnera a Šámala

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý (Petr Holy)

Radní ČT Hana Lipovská a Lubomír Veselý | FOTO: Petr Holy

Stačilo pár měsíců a už se děje to, z čeho měli kritici Hany Lipovské a Lubomíra Veselého obavy. Bezdůvodné tlaky na novináře, dramaturga i šéfredaktora zpravodajství. Na jednání Rady ČT tento týden právě dva noví zmínění členové doslova grilovali gramaturga a moderátora pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera a šéfredaktora zpravodajství Zdeňka Šámala. 

Publicistika a zpravodajství na ČT jsou dlouhodobě trnem v oku Veselému a Lipovské a všem těm, kteří je do Rady ČT dostali. Tedy Babiš, Zeman, Okamura, Duka, komunisté a další. Právě Reportéři ČT se bez cenzury věnují problémům okolí Zemana, odhalili také řadu faktů z kauz premiéra Babiše.

Eric Drooker

O co tedy šlo tento týden? Na několikahodinovém jednání Rady mělo jít především o představení vysílacího schématu. Jenže od toho se debata díky Lipovské a Veselému stočila někam úplně jinam. Na jednání si pozvali Šámala a Wollnera, aby s nimi řešili rok a půl starou reportáž Reportérů ČT a sdělení novináře Jakuba Železného na sociálních sítích.

Oba noví radní ukázali, proč v Radě ČT jsou. Aby si řešili své osobní problémy, aby si vyřizovali účty s novináři, šéfredaktory a dramaturgy. Účty své a svých kamarádů. Konečně může Hana Lipovská ztrestat ČT za to, že ji novináři natočili náhodou, když šla v ranních hodinách s Jiřím Ovčáčkem poblíž jeho domu. A konečně může Lubomír Veselý zatočit s tou ČT, která dělá normální zpravodajství a poblicistiku a nevede například rozhovory jako pan Veselý, který se s prezidentem baví o koprovce a s premiérem páchá rozhovor tak podlézavým způsobem, že je to nepříjemné samotnému Babišovi. Nová doba!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]