Většina Čechů nevěří Okamurovi a Babišovi. Rozhlas ale vynáší Babiše jako nejdůvěryhodnějšího

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Český rozhlas dnes ve své odpolední zpravodajské relaci vysílal informaci, že z představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně věří Češi nejvíce premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a šéfovi hnutí Trikolóra Václavu Klausovi mladšímu. Rozhlas přitom ve zprávách neuvádí, že výrazně vyšší počet občanů těmto lídrům nevěří. Tuto informaci přináší veřejnoprávní rádio na svém webu iRozhlas, kde je informace úplná, jak ji přinesla i ČTK. Zkrácení zprávy přitom zcela obrací její smysl.

Do lednového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění CVVM bylo zařazeno 20 předsedů a prvních místopředsedů stran zastoupených ve Sněmovně. Největší podíl důvěry měl u dotázaných Babiš se 40 procenty, Klausovi jr. věří 39 procent respondentů a Hamáčkovi 33 procent. 

Účastníci průzkumu vyjádřili nejvyšší nedůvěru Tomio Okamurovi. V lednu šéfovi SPD nevěřilo 64 procent, přičemž ještě v září to bylo o čtyři procentní body méně. Následuje šéf komunistů Vojtěch Filip, tomu nevěří 57 procent lidí, lídrovi Pirátů Ivanu Bartošovi 55 procent a Andreji Babišovi i přes jeho bezprecedentní marketing a jeho viditelnost ve funkci premiéra nedůvěřuje 54 procent občanů.

Průzkum se uskutečnil od 11. do 22. ledna. Zúčastnilo se ho 1052 respondentů starších 15 let.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com