Většina lidí používá zubní pastu špatně, ukázala stomatoložka

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Jestli něco patří mezi věci, které děláme automaticky a moc se nad nimi nezamýšlíme, je to určitě čištění zubů. Maximálně sledujeme, jak dlouhý časový úsek svému chrupu věnujeme, ale například použití pasty bereme jako rutinu. Že to není nejlepší přístup, ukázala na TikToku jedna zubařka.

Televizní reklamy nám přesně ukazují nejen, jak skvělá je pasta, kterou propagují, ale také to, že se nemáte bát si ji na kartáček aplikovat ve velkém množství. To je ovšem podle doktorky Sarvendranové špatně.

Jak stomatoložka ukázala ve svém videu na sociální síti, právě v momentě, kdy si jdete vyčistit chrup, platí okřídlené „méně znamená více“. Uživatelka TikToku, známá pod nickem @dr.k.sarvendran, ve svém klipu nejprve ukazuje, kolik mají mít pasty na kartáčku děti do tří let, poté množství, které stačí všem ostatním.

@dr.k.sarvendran

#dental #toothpaste #amount #tamil #tamildentist #tiktok #health #dentalhealth #oralhealth #smile #smilemaker #toronto #canada #india #tamilnadu

♬ original sound – Matt Randone

Překvapivě to není jako v televizi, kde je celý kartáček pokryt, ale zhruba čtvrtina. „Stačí množství o velikosti hrášku,“ zdůraznila doktorka Sarvendranová.

Před časem byl na TikToku zveřejněn i tip, týkající se ústní vody. Stomatoložka na videu radí, abychom ji nikdy nepoužívali po čištění zubů. Snižujeme si tak totiž ochrannou vrstvu, kterou vytvoří zubní pasta. Pokud tedy někdy použijeme ústní vodu, mělo by to být po obědě a další půlhodinu nic nejíst a nepít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články