Většina pasažérů v letadle z Itálie měla koronavirus, někteří utekli z karantény

Ilustrační foto (Adobe Stock)

Ilustrační foto | FOTO: Adobe Stock

Z celkového počtu 179 pasažérů, kteří letěli z italského Milána do severoindického Amritsaru, bylo hned 125 pozitivně testováno na koronavirus. Úřady proto nařídily všem infikovaným karanténu, informoval web BBC News

Nejméně třináct cestujících, u kterých se potvrdil covid, však v karanténě zůstat nehodlalo. Podle indické televize NDTV zmizeli z místní nemocnice. Úřady už proto zahájily řízení o odebrání jejich cestovních pasů.

()

„Pokud se do rána nevrátí, zveřejníme jejich fotografie v médiích a budou stíháni,“ řekl televizi NDTV tamní politik Singh Khehra. „Snažíme se ze všech sil zabránit šíření nemoci v zemi a nedbalost pacientů nebude v žádném případě tolerována,“ dodal.

Na palubě středečního letu z Itálie do Indie cestovalo celkem 179 lidí. Indická televize uvádí, že děti a těhotné ženy, kterých bylo zhruba devatenáct, byly od testování osvobozeny. Na záběrech tamních médií byly vidět čekající sanitky, které následně odvezly nakažené do karantény.

Na letišti však po příletu panoval chaos. Policisté se pasažérům snažili zabránit, aby z letiště odešli. Většina lidí totiž nechápala, jak mohli mít pozitivní test, když před nástupem do letadla v Itálii měli výsledek negativní.

Paňdžáb, kde se město Amritsar nachází, patří k několika indickým státům, které v rámci boje proti šíření koronaviru opět zavedly přísná opatření. Tamní vláda rozhodla například o dočasném zákazu nočního vycházení a uzavřela všechny školy.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Indie ve čtvrtek hlásila přibližně 117 tisíc potvrzených případů covidu-19. Odborníci se domnívají, že prudký nárůst počtu infikovaných, který země v posledním týdnu zaznamenala, způsobila varianta omikron. V zemi, která má více než 1,3 miliardy obyvatel, se dosud nakazilo více než 35 milionů lidí, zhruba 483 tisíc jich zemřelo.

Varianta omikron trápí také Itálii. Jen tento týden hlásí země více než milion nakažených. Nařízené karantény dokonce způsobují problémy v dopravě. Železniční dopravci zrušili řadu spojů kvůli nedostatku personálu, problémy jsou v některých městech také s odvozem odpadků. Komplikace jsou také v řadách policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]