Režisér Filip Renč se stydí za prezidenta Miloše Zemana, od něhož si ale před pár lety vzal státní vyznamenání. Zeman mu ho dal zcela jasně za to, že ho Renč podporoval před první přímou prezidentskou volbou. Na Zemanovi a dalších představitelích státu mu vadí, že slouží Rusku. Říká to v rozhovoru pro Reflex.

Je zajímavé, jak se nyní Renčovi rozsvítilo a jak má jasný pohled na situaci. Rusové podle něj po revoluci odjeli na tancích a vrátili se v Mercedesech a Česká republika je dnes prodlouženou rukou Kremlu. Na svoji obranu tvrdí, že je v Česku problém se dostat k objektivním informacím, a proto ani nelituje, že převzal od prezidenta vyznamenání. Před první volbou prý považoval Zemana i Schwarzenberga za dobré kandidáty, které vynesla do vysoké politiky revoluce.

Je to jistě dobře, že Filip Renč už dnes ví, co je Miloš Zeman zač. Ale hloubku svého vlastního selhání ještě nenazřel.

„No ježišmarjá, tak jsem natočil spot. Byla to moje práce.“ Takhle vysvětluje, proč Zemana podporoval.

K tomu je třeba říci, že to nebyla jen práce. Jak to umělci umí, šel tehdy do podpory Miloše Zemana srdcem. Také lze ale říci, že to je právě pro některé umělce ta práce, když dají do něčeho srdce. Naštěstí to tak nedělají všichni.

Filip Renč je na správné cestě. Jen by měl ještě pokročit o kus dál. Je hezké, že se stydí za Miloše Zemana, ale hlavně by se měl stydět sám za sebe. Když dnes tvrdí, že tu lidé nemají dost informací, a proto se tak často pletou, tak nemluví pravdu. V naší zemi je dostatek informací pro dobrá rozhodnutí a přesto je tu tolik voličských omylů. To je klíčový problém této doby.

Většina obyvatelstva se jen plete zadarmo. Renč si za ten omyl nechal zaplatit.

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora