Víckrát přesně trefil vývoj pandemie v Česku, teď analytik tvrdě tepe vládu

Petr Ludwig (ČTK)

Petr Ludwig | FOTO: ČTK

Vláda zásadně nezvládla pandemii, kauzy provázející hnutí ANO nejsou náhoda, kabinet celou zemi ekonomicky drtí. Podnikatel a datový vědec a analytik Petr Ludwig, který v minulosti mimo jiné několikrát přesně odhadl vývoj pandemie covidu-19 v Česku, se na sociálních sítích tvrdě pustil do současné vlády a hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Lidi vyzývá, aby v pátek a v sobotu šli k volbám, které on osobně považuje za ty nejspíš nejdůležitější od sametové revoluce. Před čím vším varuje a proč je podle něj ideálním kandidátem na post premiéra šéf ODS Petr Fiala?

„Vláda v čele s ANO opravdu zásadně nezvládla pandemii. Sousední Německo či Rakousko mají 3x méně mrtvých v přepočtu na milion obyvatel. Celé krizové řízení země byl jeden velký chaos – chytrá karanténa průšvih, řízení opatření styl brzda-plyn průšvih, 4x výměna ministrů zdravotnictví totální průšvih, krizová komunikace naprostý průšvih… Pro další generace by z toho mělo zůstat jasné memento – v době pandemie nejvíce zabíjel populismus a neschopnost,“ začíná Ludwig hodně zostra.

Eric Drooker

Domnívá se, že kauzy hnutí ANO nejsou náhoda, ale systémový problém. „Babiš se obklopuje bandou z divokých devadesátek, bývalými StBáky a principiálními veksláky. Faltýnkův diář, byty ministra Arenbergera či nově učebnicové praní špinavých peněz samotného Babiše – to opravdu nejsou nějaké kauzy před volbami, to je životní styl,“ odmítá Ludwig premiérovu argumentaci, že kauza Pandora Papers je jen podpásovkou před blížícím se hlasováním.

Ludwig, který se dlouhodobě věnuje mimo jiné tématu prokrastinace, tedy odkládání povinností, ve svém facebookovém statusu také ostře zkritizoval ministryni financí Alenu Schillerovou. „Ta místo ekonomické krize řeší hlavně to, aby se vyfotila hezky na instagram, byla vidět u stříhání pásek či na místě tornáda. ANO je zevnitř totálně hodnotově a obsahově prázdné, je to jen marketingová skořápka. ANO nemá pro ekonomiku pořádnou dlouhodobou strategii, v době, kdy je potřeba šetřit, naplno prožírá naši budoucnost. To musí skončit,“ hřímá Ludwig.

Varoval taky před reálnou možností, že po volbách bude u moci vláda ANO a SPD s podporou komunistů, sociálních demokratů či Přísahy, což by podle něj byla v době, kdy Česko bude předsedat EU, „nesmírná ostuda“. „Již teď ANO s SPD a komunisty několikrát protlačilo naprosté šílenosti, které například ohrožovaly nezávislost České televize a Českého rozhlasu,“ zdůraznil datový analytik a vědec.

Ludwig výslovně píše, že jeho apel není určen voličům ANO, ale cílí na všechny ostatní. Připomíná, že Babišovo hnutí velmi často volí senioři, kteří mají dlouhodobě vysokou volební účast. Proto je podle něj důležité, aby se do volebních místností vypravil co nejhojněji i zbytek populace. On sám bude volit koalici SPOLU, jako hlavní důvod uvádí, že mu jako premiér nejlépe vychází šéf ODS Petr Fiala.

„V posledních debatách také vychází velmi dobře a SPOLU má podle všeho nejvyšší šanci porazit ANO. Byl by to za mě velký posun v kultivaci politiky a návrat ČR na demokratický Západ, kam patří. Babiš na druhou stranu táhne ČR směrem k orbánovskému autokratickému Maďarsku. To musíme zastavit. Přes všechny drobné výhrady, které můžeme ke SPOLU mít, je to teď pro budoucnost ČR to hlavní… Volím tedy změnu. Volím demokracii místo autokracie. Volím Fialu místo Babiše,“ uzavřel Ludwig.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články