Videa, mapy a fotografie z vojenského zásahu Ruska v Sýrii

Eric Drooker

Rusko na rozdíl od Ukrajiny nijak moc nemaskuje svoji vojenskou operaci v Sýrii. Naopak to vypadá jako velká propagandistická akce, která má ukázat, že Vladimir Putin si s komplikovanou situaci poradí. Výsledky vojenských zásahů Moskvy zatím neznáme, ale Rusové provedli už více než 20 leteckých útoků a podle všeho připravují půdu pro pozemní útok syrské armády prezidenta Asada, libanonského Hizballáhu a íránských gard na povstalce všeho druhu.

Na rozdíl od Američanů ale zpravodajské informace hovoří skutečně o tom, že Rusové už zaútočili nejenom na opoziční povstalce, ale také u města Rakka na Islámský stát. Přitom Rakka je považována za jakési hlavní město IS.

Podle dostupných informací mají Rusové momentálně v Sýrii kolem 2000 vojáků. Institute for the Study of War pak zveřejnilo mapu zásahů ruských letadel, ale i mapu přesunu techniky v měsíci září do Sýrie. Zajímavé je, že podle tohoto institutu byl proveden letecký přesun i přes území států NATO – přes Polsko, Slovensko a Maďarsko. Ruské stroje totiž musely obletět Ukrajinu.

Zde se podívejte na videa zásahů Rusů v Sýrii, reportáž o ruské armádě v této zemi a pak také na fotografie ruských vojsk na základně v syrské Latákiji, které publikoval web cz.sputniknews.com:

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]