VIDEO: Andrej Babiš ml. vynadal svému otci. Táta premiér byl jako opařený

AUTOR: Vít Klusák / se souhlasem autora

Režisér Vít Klusák zachytil nečekanou návštěvu Andreje Babiše mladšího na zahájení kampaně hnutí ANO v Ústí nad Labem. Premiérův syn hnutí svého otce označil za sektu, která oblbuje český národ. Celé video má redakce deníku FORUM 24 k dispozici. 

„Náhodou jsme našli nějakou sektu ANO,“ odpověděl v úvodu videa Babiš junior na dotaz režiséra Klusáka. Následně se vydal směrem ke svému otci, který byl v obklopení novinářů. „Tady Andrej Babiš mladší, dobrý den. Jsem to já, ahoj otče,“ konfrontoval premiéra, který zůstal jako opařený.

Karel Kaufner s Andrejem Babišem ml. (Karel Kaufner / použito se souhlasem autora)

Babiše i jeho syna v tu chvíli oddělovali členové ochranky. „Jak se cítíš, když mě teď vidíš před obličejem? Věříš víc ve věci mezi nebem a zemí, myslíš, že bych tě takhle našel? Jak se cítíš? Proč jsi mi ublížil s tím Rusem, s tím Protopopovem? Budu se bránit a budu bojovat,“ pokračoval Andrej Babiš mladší.

„Dnes máš narozeniny, jsem naštvaný, ale informace, že jsem psychicky v pořádku, by měla být nejlepší věc, kterou bys ty mohl na narozeniny slyšet,“ pokračoval syn premiéra.

„Přeju ti hodně štěstí ve tvé kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Ještě se uvidíme. Ale na dálku, jo. Budeš mě vidět v médiích. Měj se,“ uzavřel Babišův syn a odkráčel.

Premiér na danou situaci nijak nereagoval, jen dál stál na místě. Po odchodu syna prohlásil. „Já chci k tomu jen říct, že jsem se o svého syna řádně staral. Já myslím, že všichni dobře vědí, co tady je. Co se stalo. A kdo zneužívá mého syna. Nechci se k tomu vyjadřovat,“ nechal se slyšet předseda vlády.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Babišův syn poslal v lednu 2018 policii e-maily, ve kterých napsal, že byl unesen v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Později ve skrytě natočené reportáži webu Seznam Zprávy, zveřejněné v listopadu 2018, uvedl, že ho manžel tehdejší ošetřující lékařky Petr Protopopov proti jeho vůli odvezl na Ruskem anektovaný poloostrov Krym.

Premiér to popřel, jeho syn podle něj trpí schizofrenií. Babiš mladší letos v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že vše, co od začátku ke kauze údajného únosu řekl nebo napsal na policii, bylo „upřímné a pravdivé“.

Lékařka Dita Protopopová vypracovala posudek, který měl podle médií synovi Babiše pomoci vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Stíhání Babiše mladšího a dalších členů premiérovy rodiny ale již bylo zastaveno. Obvinění nyní čelí jen premiér a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), oba vinu odmítají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články