VIDEO: Andrej Kiska na festivalu Pohoda. Můžeme jen tiše závidět

Slovenský prezident Andrej Kiska přijel včera na hudební festival Pohoda. Den před tím se mu přitom narodil syn Martin. Návštěvníci Kisku vřele přivítali. Koho by před dvaceti lety napadlo, že Slovákům budeme nepokrytě závidět prezidenta.

To srovnání až bije do očí. Dovedete si představit Miloše Zemana například na festivalu Rock for People?

Slovenský prezident přijíždí na trenčínský festival Pohoda pravidelně. Kisku uvítal moderátor Štefan Hríb: „Na takovéto rockové anebo hudební festivaly chodí leckdo. Nebývá ale zvykem, aby na ně chodili lidé, kteří mají zodpovědnost za osud celého státu. Už se to podařilo vícekrát. Byl tu Václav Havel a nyní mám radost, že vám mohu představit pravidelného hosta Pohody. Přivítejte novopečeného otce, prezidenta Slovenské republiky Andreje Kisku.“

Andreje Kisku po příchodu na podium čekal mohutný potlesk, který se během hodinové diskuze několikrát opakoval. Od moderátora Hríba dostal na uvítanou balík plínek.

Kiska na úvod návštěvníky přivítal a vyřídil pozdravy od manželky, která mu výslovně řekla, aby na festival jel. Kiska lidi dobře bavil a vyjádřil se i k aktuálním otázkám. Posluchačům například pověděl, o čem hovořil při setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Na závěr interview se Kiska rovněž dočkal bouřlivého potlesku.

Po diskuzi s moderátorem Hríbem se Kiska prošel areálem, podiskutoval s lidmi, a nakonec odpovídal novinářům. Na sestřih z Kiskovy návštěvy festivalu Pohoda se můžete podívat ve videu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner