VIDEO: Babiš si před rokem nasadil růžové brýle. Šeredně se spletl

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Facebook/Andrej Babiš)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Facebook/Andrej Babiš

Do konce roku 2020 už zbývá opravdu málo. Pamatujete si ale ještě na letošní první leden? Premiér Andrej Babiš tehdy vůbec poprvé pronesl novoroční projev. V něm prohlásil, že nás čeká skvělé období, a odmítl obavy z příchodu krize. Opoziční politici tehdy v reakci na Babišova slova mluvili o vzdušných zámcích a růžových brýlích. Nakonec se velmi rychle ukázalo, jak moc bude premiérův projev s odstupem času směšný.

„Často slyšíte v médiích, že se ochlazuje světová ekonomika, že přijdou horší časy, že všechny plány nezvládneme. Pořád se tím někdo snaží strašit. Nebojte se, nemáme se čeho bát, čeká nás skvělé období,“ řekl v letošním novoročním projevu premiér Andrej Babiš.

Novoroční projev premiéra Andreje Babiše z 1. ledna 2020:

Babiš 1. ledna 2020 dále národu vzkázal, že se České republice daří. „Naše země prožívá jedno z nejúspěšnějších a nejšťastnějších období své novodobé historie. Žijeme v nejsvobodnější a ekonomicky nejúspěšnější době,“ doplnil.

Eric Drooker

„Nikdy se nebude opakovat děsivá situace, kdy vláda právě v době ekonomického ochlazení zaškrtila veřejné rozpočty, vzala lidem peníze a tím ekonomické problémy ještě umocnila a neúměrně prodloužila,“ kritizoval premiér v projevu své předchůdce.

Podle opozice byl tehdejší projev Andreje Babiše návratem do 80. let minulého století, formou i obsahem. „Nejlepší plány, plnění na stovky procent a všichni se mají dobře díky vládě a premiérovi. Jen to ještě všichni nechápou,“ reagoval například šéf občanských demokratů Petr Fiala.

„Žijeme skutečně ve šťastné době a na skvělém místě, ale je všechno tak, jak to líčí premiér? Doporučoval bych ty růžové brýle sundat!“ komentoval pak tehdejší předseda lidovců Marek Výborný‏.

Od projevu neuběhla dlouhá doba a do České republiky dorazila čínská zásilka v podobě koronaviru. Od té chvíle je jasné, že novoroční slova Andreje Babiše už budou sloužit pouze k pobavení milovníků černého humoru. Nekonečný růst a dárky pro všechny, které zařídí sám premiér, se konat nebudou. Dnes jsme spíše svědky toho, že vláda není schopna ani zajistit rychlou pomoc tam, kde je potřeba. Pandemie koronaviru jednoduše dokonale odhalila, jak jsou slova Andreje Babiše s odstupem času směšná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články