Video Babišova marketingového guru udivuje sociální sítě. Mluví jako šéf

Pusa pro Marka Prchala, propagandistu Andreje Babiše (archiv)

Pusa pro Marka Prchala, propagandistu Andreje Babiše | FOTO: archiv

Na sociálních sítích čile koluje část pět let starého rozhovoru, který na DVTV vedl Martin Veselovský s Markem Prchalem. Ten je považován za tvůrce marketingové tváře Andreje Babiše. Komunikuje za něj na sociálních sítích, protože Babiš neumí pracovat s počítačem, jak před časem prozradila jeho mluvčí Lucie Kubovičová. Prchal je také autorem předvolební knihy O čem sním, když zrovna spím, i když je tu jako tvůrce uveden Babiš.

Marek Prchal je pro Babiše strategicky důležitou osobou, radí mu, jak vystupovat na veřejnosti, dělá z něj onoho žoviálního lidového strýčka, co se rád usmívá. Jen aby zakryl poněkud buranskou a po penězích a moci lačnou pravou tvář svého chlebodárce. Svůj vděk mu Babiš projevil po volebním vítězství, když ho před kamerami jako jediného ze svých spolupracovníků políbil.

Teď ale koluje video z polozapomenutého rozhovoru. Udivující je především vyjadřování Prchala. Jako kdyby na jeho místě seděl Babiš. Neodpovídá ani náznakem na položenou otázku, na místo vypráví o tom, jak si udělal procházku a jak je to ve studiu krásné a že by chtěl, aby rozhovor nikdy neskončil. Nezapomene pochválit celý projekt DVTV. Martin Veselovský reaguje udiveným úsměvem.

Video názorně ukazuje, že tvář Babiše vytvořil Prchal. Mají stejný styl vyjadřování, s jediným rozdílem. Babiš se často rozčiluje, začne ječet slovenská slovíčka, vyhrožuje, kroutí se, tahá své složky na každého. Neschopnost debaty a výměny názorů pak maskuje grafy, bere si bez svolení slovo atd. Ve vrcholné politice není nikdo, koho by Babiš v debatě porazil. Jasně ho pokořili všichni šéfové opozičních stran.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]