VIDEO: Babišova propaganda EET ukázala jen jeho aroganci

reprofoto youtube.com

Andrej Babiš je pro přijetí zákona o elektronické evidenci tržeb schopen udělat téměř všechno. Z vlastních peněz nechal vytisknout brožury, které jeho lidé rozdávali s pověstnými Agrofertovými koblihami. Teď dokonce ministr financí natočil video, ve kterém se snaží české občany přesvědčit, že registrační pokladny pomohou naší ekonomice podobně, jako narovnaly tu v Chorvatsku. Okopírovaná a lehce přetvořená znělka amerického televizního seriálu 24 hodin dává vicepremiérovi necelou půlhodinu, aby zkontroloval, kolik dostane při svém dovolenkovém nákupu účtenek. Arogance, s jakou se chová k prodejcům, je stejná, jakou předvádí ve Sněmovně nebo televizních vystoupeních.

Videoklip uveřejnily facebookové stránky hnutí ANO, které jsou společně s deníky Babišova vydavatelství Mafra největší propagační zbraní ministra. V komentářích jako vždy z drtivé většiny převládají ty pozitivní, které Babiše ubezpečují, jak záslužnou činnost pro Českou republiku dělá. Smutní však marketingoví specialisté hnutí ANO musí být z faktu, že takzvané lajkovací tlačítko použilo zatím pouhých 608 uživatelů sociální sítě. To je při 97 tisících lidí, kteří profil Babišova hnutí sledují, zcela zanedbatelné číslo.

Lidé si zřejmě už konečně uvědomují, že návrat do doby, kdy budou kontrolováni na každém kroku, jim není po chuti. Zákon o elektronické evidenci tržeb je jedním z mechanismů, kterými se to „velkému bratrovi“ může povést. Zároveň by i vyhověl záměrům Andreje Babiše a jeho zemědělského koncernu Agrofert, který by se dokázal zbavit drobných živnostníků, kteří se snaží konkurovat velkovýrobě. Některé obchodní řetězce už sice Babiš dokázal zastrašit natolik, že dávají přednost jeho výrobkům, ale po přijetí EET by ovládl téměř celý trh. Lži o tom, že Chorvatsko si přijetím zákona pomohlo, sice možná vypadají na videu hezky, ale stejně zůstanou pouhými nepravdami. Pokud je však majitel restaurace, kterého klip prezentuje, spokojen, že v celém podniku sedí s Babišem sami, má zřejmě gastronomii jako koníčka, a ne zdroj obživy. Podobně jako český ministr financí, jehož francouzská restaurace prý sice prodělává, ale stále funguje.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner