VIDEO: Bezdomovci se ptají – Kde domov můj?

Armáda spásy natočila zajímavé video s lidmi bez domova (reprofoto youtube.com)

Armáda spásy natočila zajímavé video s lidmi bez domova | FOTO: reprofoto youtube.com

Na problémy lidí žijících na ulici se v zajímavém videu snaží upozornit Armáda spásy. Za pomoci slov české hymny se ústy několika občanů bez střechy nad hlavou ptá – Kde domov můj? Rizika spojená s životem na dlažbě se podle pracovníků humanitární organizace zvyšují právě v těchto měsících. Vzhledem ke špatnému počasí totiž hrozí akutní zdravotní potíže. Video je sice na internetu již přes rok, ale s blížící se zimou je opět aktuální.

Přímo v terénu pomáhá například v hlavním městě 1301 bezdomovcům pracovníci, kteří poskytují převážně ošetření horních a dolních cest dýchacích nebo chronických ran. „Ošetření tedy tito lidé vyhledávají v naprosté většině s akutní zdravotní potřebou, která je navíc zjevná na první pohled. Méně obtěžujícím příznakům nepřikládají takový význam, a proto přicházejí až s rozvinutými závažnými stavy,“ vysvětluje ze své praxe MUDr. Andrea Pekárková, praktická lékařka se zaměřením na pouliční medicínu v Armádě spásy. „Pacienti bez domova v mnoha případech přicházejí se stížností na bolest, požadují léky k jejímu ztišení. Řešení zdravotního problému pro ně není v danou chvíli prioritou, jelikož zdraví je hodnota spojená s budoucností a ta je pro člověka bez domova vždy nejistá,“ dodává pro webové stránky Armády spásy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner