Video: britští občané pacifikují teroristu hasicím přístrojem a rohem narvala

Twitter

Zásah občanů, kteří pomohli zneškodnit teroristu vraždícího na London Bridge, ocenil premiér Boris Johnson i labouristický opoziční vůdce Jeremy Corbyn. Lidé, kteří přispěchali zpacifikovat pachatele, podle nich prokázali „extrémní odvahu“.

Zajímavé je ovšem i to, jaké zbraně si občané zvolili. Jeden použil kel narvala a druhý hasicí přístroj. Narvalí kel měl v rukou polský kuchař, jehož teď media znají pod jménem Lukasz, který pracuje ve Fishmongers´ Hall, sídle cechu obchodníků s rybami. Předmět visel na zdi jako dekorace.

Záběry nyní kolují na Twitteru.

 

Muž, který provedl páteční útok na London Bridge, byl bývalý vězeň odsouzený za teroristické trestné činy. Útočník, kterého policie označila jako 28letého Usmana Khana, byl v době útoku mimo vězení na základě podmínky. Při útoku byli zabiti muž a žena a další tři lidé byli zraněni.

Na Youtube je již další video, které událost zachycuje.

Khan byl zastřelen policisty poté, co proti němu zasáhli i přítomní občané. Policie prohlásila útok za teroristický incident.

Khan byl orgánům již předtím znám, protože byl v roce 2012 odsouzen za teroristické trestné činy, uvedl za policii Neil Basu. „Byl propuštěn z vězení v prosinci 2018 na podmínku a klíčovou linií vyšetřování je nyní zjistit, jak mohlo k provedení tohoto útoku dojít,“ uvedl Basu v prohlášení.

List The Times informoval, že Khanovo propuštění z vězení minulý rok přišlo poté, co souhlasil s tím, že bude nosit elektronické zařízení, které umožní sledovat jeho pohyby. Policie nyní provádí pátrání na adrese ve Staffordshiru, kde Khan bydlel .

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner