VIDEO: Chodec úmyslně zastavil houkající sanitku s pacientem. Na řidiče ukazoval zdvižený prostředník

Muž zastavil houkající sanitku a reagoval vulgárním gestem na řidiče (Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje / se souhlasem)

Muž zastavil houkající sanitku a reagoval vulgárním gestem na řidiče | FOTO: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje / se souhlasem

Do neuvěřitelné situace se dostala posádka sanitního vozu v Praze. Houkající vozidlo přepravovalo pacienta do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Řidič jel se zapnutými majáky po tramvajovém pásu, když se mu do cesty připletl starší muž s brašnou.

K incidentu došlo v úzkém místě, kde z jedné strany byla tramvaj a z druhé vyšší chodník, řidič neměl kam uhnout. Chodec přeběhl před sanitkou, která musela zastavit. Když nezrychlil, řidič ho na svojí polohu upozornil zvukovým znamením. Na to chodec reagoval vulgárním gestem, zdviženým prostředníkem. Až potom uhnul a sanitka s pacientem mohla pokračovat dále.

Video zveřejnili na sociálních sítích záchranáři Středočeského kraje. Záběry mají velký ohlas, lidé muže ostře kritizují a odsuzují jeho chování. „Takhle ne. Posádka našeho partnera Trans Hospital vezla pacienta do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Přestože je slyšet siréna, našel se člověk, který ignoruje, že se blíží sanitka. Nikdy nevíte, jestli zrovna někdo nebojuje o život. Buďte ohleduplní. Nedovolte, abychom ztráceli cenné minuty,“ vzkázali záchranáři při zveřejnění videa.

Že by sanitnímu vozu zkomplikoval cestu chodec, nebývá tak časté jako potíže s bezohlednými řidiči. Ti nejčastěji neumí nebo nechtějí vytvořit záchrannou uličku ve městech a na dálnicích. Záchranáři se potom k pacientům dostávají se zpožděním, nebo úplně pozdě. Před několika dny zveřejnili hasiči Jihomoravského kraje video s problematickou záchranářskou uličkou, když jeli k zásahu u nehody na dálnici D2.

Na konci března se lékař dokonce nedostal k pacientce s infarktem. Řidiči ho jednoduše nepustili s houkajícím vozem. Záchranářské vozidlo v provozu navíc „zabetonovali“ tak, že se nemohlo vypravit ani k dalším případům. Video z této neúspěšné cesty k pacientce zveřejnila Záchranná služba asociace samaritánů. K pacientce naštěstí tehdy vyjela další sanitka z jiného směru, a pomoc tak dostala. „Posádka s lékařem vyjížděla na pomoc pacientce s bolestmi na hrudi. Na místo, vinou nedodržení záchranářské uličky, nedorazila. Pacientka přesto dostala veškerou péči a byla ve stabilizovaném stavu transportována do nemocnice,“ napsali k tomuto výjezdu záchranáři.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články