VIDEO: Čínská banka své podřízené motivovala k lepšímu výkonu výpraskem

Počítač ani telefon na obchodní cestu do Číny raději nebrat, upozorňuje německá Obchodní kokmora (archiv)

Počítač ani telefon na obchodní cestu do Číny raději nebrat, upozorňuje německá Obchodní kokmora | FOTO: archiv

Komerční banka v Číně byla vyšetřována kvůli videu, na kterém vedoucí pracovník své podřízené fyzicky trestá. Záběry natočené na mobilní telefon zachytily trenéra, jak obchází řadu svých svěřenců, a zezadu je opakovaně bije předmětem, který vypadá jako dřevěné prkno.

Čínský list The People’s Daily Online, který video zveřejnil, tvrdí, že výprask je jen jedním z trestů, kterým banka častuje své zaměstnance. Za nedostatečný pracovní výkon, při němž „nepřekoná člověk sám sebe“ není výjimečná výpověď ze zaměstnání. Po výprasku byly osmi zaměstnancům údajně o víkendu také ostříhány vlasy.

K incidentu došlo v severní Číně při tréninku bankovních zaměstnanců. Trenér se již nechal slyšet, že jeho počínání nemá na svědomí nikdo z manažerů banky, a že při svém postupu při přípravě bankéřů vycházel ze svých letitých zkušeností. Za výprask se poté omluvil s tím, že nechce poškodit dobré jméno firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=BHDJynHK15Y

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]