VIDEO: Clintonová měla podle kritiků před kamerami epileptický záchvat

Kritici Hillary Clintonové tvrdí, že demokratická kandidátka na americký prezidentský úřad utrpěla před více než dvěma měsíci na veřejnosti epileptický záchvat. Poukazují přitom na video, na němž je Clintonová vidět, jak při rozhovoru s novináři chvíli nepřirozeně cuká hlavou. Informovala o tom dnes agentura AP.

Videonahrávka se objevila na internetu a odvysílaly ji také některé televize. Clintonová je na ní zachycena při návštěvě v jednom z obchodů prodávajících muffiny ve Washingtonu z 10. června.

Na videu Clintonová obklopena reportéry začne náhle trhat hlavou, jako by měla křeče. Vzápětí si z toho ale sama dělá legraci, jako by se jednalo o vtip.

Reportérka AP stojící blízko političky má šokovaný výraz. Nyní však uvádí, že si na Clintonové ten den ničeho zvláštního nevšimla. V danou chvíli podle ní prezidentská kandidátka reagovala přemrštěnými pohyby zřejmě proto, že byla zaplavena množstvím otázek. Buď se prý chtěla vyhnout odpovědím nebo byla jednoduše překvapená. Po krátkém incidentu Clintonová pokračovala ve svém programu, nechala se fotografovat, následně odešla z obchodu a byla přivítána svými stoupenci čekajícími venku.

Někteří přívrženci republikánského soupeře Clintonové Donalda Trumpa okamžitě připomněli záběry Clintonové z minulosti, které podle nich svědčí o jejích vážných zdravotních potížích. Na jedné z fotografií je například Clintonová vidět, jak je podpírána při chůzi nahoru po schodech.

Trump se naproti tomu chlubí svým „vynikajícím zdravotním stavem“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner