VIDEO: Další incident amerických aerolinek. Ženu s dítětem vyhodili z letadla

Nestandardní chování zaměstnanců amerických aerolinek neskončilo ani po incidentu, při kterém nechali agresivně vyvést pasažéra z přeplněného letu. Podobná situace nastala i v pátek, kdy měl stevard napadnout a udeřit ženu s dítětem, kterou později také z paluby letadla vykázal.

Ostudu si tentokrát připíší American Airlines. Jak informuje deník Blesk, do letadla, mířícího ze San Francisca do Dallasu, nastoupila i žena s dvěma dětmi. Jedním v náručí a druhým v kočárku. Právě ten měl jeden ze stevardů ženě vytrhnout mamince z ruky a přitom ji udeřit.

Do incidentu se zapojilo i několik dalších pasažérů. Někteří se snažili ženu uklidnit, stejně jako letuška, další šli za pilotem, aby celou situaci vyřešil. Jeden z cestujících natočil situaci na telefon.

Podle svědectví z letadla se snažila napadená žena získat omluvu od personálu na palubě, ale dočkala se až oficiálního vyjádření aerolinek. „Velice se omlouváme za všechno, co jsme způsobili nejen této ženě, ale i její rodině. Poté, co byla přeřazena do jiného letu, nabídli jsme jí místo v první třídě. Chování našeho zaměstnance zachycené na videu nijak nereflektuje trpělivost a empatii, tedy hodnoty, které jsou nezbytné pro péči o zákazníky. Jsme zklamáni jeho přístupem a tento zaměstnanec byl postaven mimo službu, dokud nedokončíme vyšetřování celého incidentu,“ uvedly American Airlines.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner