VIDEO: Nebyla to Modlitba, byl to řev. Neuvěříte, kdo Zemana usvědčil ze lži

Při objíždění republiky, které ale rozhodně není předvolební kampaní, co vás to proboha napadá, se Miloš Zeman v pátek zastavil i v Jeseníku v Olomouckém kraji. Na tiskové konferenci pak byl mimo jiné tázán na zásah policie při setkání s občany 8. listopadu v Lipníku nad Bečvou.

Cože se to v Lipníku přihodilo? Z patra nad restaurací na náměstí pustil zvukař Jaroslav Hensl při příchodu prezidenta legendární píseň Modlitba pro Martu. Hudební produkce byla s policií předem domluvena. Policisté věděli, jakou podobu má protest mít, zatímco demonstranti (několik desítek jich s červenými kartami stálo před domem) souhlasili s podmínkami, které jim muži zákona předestřeli.

Například že za oknem bude rozsvíceno, aby bylo vidět, co se v místnosti děje, nebo že po doznění písně už se bude protestovat mlčky. Policisté také skupině prezidentových odpůrců z neznámých důvodů zakázali vyvěsit z okna transparent s nápisem „Pravda vítězí“. V místnosti se tedy svítilo a nápis, který zdobí standardu nad Hradem, vyvěšen nebyl.

Přesto ke konci písně vtrhli dovnitř policisté v civilu, podle výpovědi svědka komando v počtu osmi mužů, a obstoupili pana Hensla a nařídili mu nahrávku vypnout. Poslechl. Načež ho eskortovali do antonu a odvezli k výslechu, kde strávil dvě a půl hodiny. Za údajný přestupek proti shromažďovacímu právu mu nyní hrozí až patnáctitisícová pokuta.

Ministr vnitra Milan Chovanec se na Twitteru vyjádřil takto: „Požádal jsem policejní prezidium o prověření zásahu v Lipníku. Informace dostupné z médií otevírají naprosto oprávněné otázky. Policie na ně musí jasně odpovědět.“

Souhrnné zprávy prý se pan ministr stejně jako my všichni dočkáme v příštím týdnu.

Prezident Zeman má ovšem jasno už teď a zákrok policie si pochvaluje. Ví, že byl v naprostém pořádku.

„To nebyla Modlitba pro Martu,“ dal se slyšet, „to byl řev. Jestli policie tento řev přerušila, tak je třeba jí za to poděkovat.“

A teď babo raď. Demonstranti místopřísežně prohlašují, že píseň nijak hlasitá nebyla, natož aby přehlušovala uvítací řeč z pódia. Pan prezident tvrdí, že to byl řev. Je sice dávno známo, že vztah naší hlavy státu k pravdě je, mírně řečeno, podivný, ale kdo to teď rozsoudí? Kdo usvědčí Miloše Zemana ze lži?

Nakonec se však takový hrdinný zastánce pravdy, který byl na místě přítomen a který se nebál zveřejnit důkaz o prezidentově lži, našel. Na svém twitterovém účtu i na webu televize OVTV, odkud pronikla na YouTube, uveřejnil videonahrávku inkriminovaného okamžiku. Ta nade vši pochybnost dokazuje, že píseň zní opravdu tiše, zatímco slova z řečniště jsou slyšet jasně a zřetelně, aniž by je hudba či zpěv jakkoli přehlušovaly.

A poděkujme odvážlivci, který se v zájmu pravdy nezalekl ani prezidenta republiky. Jmenuje se Jiří Ovčáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner