Na záběrech České televize, kde se prezident Miloš Zeman vyjadřuje k tomu, zda by se měl zvýšit rozpočet armády, nebyla hlava státu zjevně v dobré fyzické kondici. Podívejte se – a možná si vzpomenete na akci u korunovačních klenotů.

Prezidenti a premiéři zemí Seaveroatlantické aliance se dnes sešli v Bruselu při příležitosti převzetí nové alianční centrály od belgické vlády. Na schůzce potvrdí, že NATO jako organizace se přidá do mezinárodní koalice bojující v Sýrii a Iráku proti Islámskému státu a také že hodlají zvýšit své výdaje na obranu.

Je třeba bojovat proti Islámskému státu, to za prvé. Je třeba zvýšit rozpočet armády, jako byl za mne, když jsem byl (v letech 1998–2002) premiérem, řekl při příchodu na summit novinářům český prezident Miloš Zeman. ČR se chce v roce 2020 dostat na úroveň 1,4 procenta HDP. Zeman dále řekl, že s Donaldem Trumpem budou mluvit všichni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner