V poslanecké sněmovně byla přerušena tisková konference hnutí ANO. Na místě se objevili aktivisté z Proč? Proto! s transparentem s nápisem Demisi!

Tisková konference poslaneckého klubu ANO před zahájením schůze Poslanecké sněmovny.

Zveřejnil(a) PROČ? PROTO dne Úterý 4. prosince 2018

Tiskové prohlášení aktivistů:

České orgány činné v trestním řízení Andreje Babiše trestně stíhají, ale on to nepovažuje za důvod k alespoň dočasnému opuštění politické scény. Novináři objevili znepokojivá fakta týkající se premiérova syna, ale v čele české vlády se stále nic neděje. Desítky tisíc občanů protestují v ulicích, není to nic platné. O nesrovnalostech v dotacích pro Agrofert informují věhlasná zahraniční média, ale od předsedy hnutí ANO stále slyšíme pouze dokola opakované fráze o načasované kampani, účelovce, novinářských hyenách a podobně. I kdyby nakrásně šlo ve všech případech o kampaň, což je ovšem vzhledem k rozsahu původců – od české policie, přes zahraniční tisk, po orgány EU – velmi nepravděpodobné, jakýkoliv jiný politik
by již dávno odstoupil, nebo by „byl odstoupen“ svými spolustraníky.

Andrej Babiš se funkce drží jako klíště a prohlašuje, že nikdy neodstoupí. Považujeme tento jeho postoj za sobecký výsměch českým občanům, který nás poškozuje doma i v zahraničí, a rozhodně se nehodláme s touto situací smířit, slovy pana premiéra, nikdy.

Za PROČ? PROTO!

Tomáš Kozel a Tadeáš Kucharič

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora