Asociace podnikatelů a manažerů pod vedením Radomila Bábka dlouhodobě protestuj proti elektronické evidenci tržeb. Jen několik dní před jejím ostrým startem panuje nervozita, nejistota a hlavně vztek na státní dirigismus, který se snaží zkomplikovat podnikatelské prostředí v České republice. Hned 1. 12. se proto chystá uzavření provozoven a o dva dny později, v sobotu 3. 12., pořádá asociace protestní setkání na Václavském náměstí – symbolicky za pět minut dvanáct. Spolu s APM protest organizuje sdružení Radostné Česko bez EET a Okresní hospodářská komora Jablonec nad Nisou.

Bábek na tiskové konferenci vysvětlil, proč se rozhodli demonstraci zorganizovat až v době, kdy se EET spouští – podnikatelé totiž podle něj nemají čas řešit, co na ně stát chystá rok předem, jelikož mají svých vlastních starostí dost. „Kdybychom to udělali dříve, nikdo by nepřišel,“ říká Bábek.

Elektronická evidence je podle Asociace podnikatelů a manažerů pískem, které ministr financí Andrej Babiš sype do soukolí právního státu, a to zejména tím, že určuje nové podmínky pro to, kdo v České republice vlastně smí podnikat. „Nikde v českých zákonech není napsáno, že abyste mohli podnikat, musíte být připojeni k internetu,“ pozastavuje se Bábek. „Co bude příště? Bude moct podnikat jen ten, kdo vlastní automobil? Kdo má řidičský průkaz?“ ptá se.

Poselství EET je podle něj jasné – jedná se o ohrožení fungování právního státu v Česku. „Elektronická evidence tržeb je pokusem o změnu režimu. Z demokratického na nedemokratický,“ říká Bábek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner