VIDEO: Falešné obvinění migrantů. Na benzínce neútočili, rvali se Romové

Rvačka na benzínce v Mohelnici (facebook.com)

Rvačka na benzínce v Mohelnici | FOTO: facebook.com

Uprchlická krize ovlivňuje myšlení některých lidí v Česku, aniž by jim hrozilo reálné nebezpečí. Posledním důkazem je událost z Mohelnice. Na zdejší benzínové pumpě došlo ke rvačce, kterou zaměstnanci stanice prezentovali na sociální síti jako útok migrantů. Přitom se jednalo, jak potvrdila cizinecká policie, o Romy ze Slovenska, kteří se po hádce dostali do potyčky.

Zaměstnanci benzínové pumpy své silné rozhořčení z chování migrantů publikovali na Facebooku. „Další přemísťování migrantů bez vědomí široké veřejnosti. Soudíme dle přesunu v 1 hod ráno bez asistence policie. Samozřejmě média a tisk mlčí,“ napsali pracovníci benzínky. „Sdílejte, ať všichni vidí, co se u nás ve skutečnosti děje a jak se u nás migranti chovají. Naštěstí byla naše obsluha pohotová a včas se na prodejně stihla zamknout,“ popsali na sociální síti a přidali video z průmyslové kamery.

Policie varuje před mylným označováním migrantů

Právě tyto záběry ovšem dokázaly, že hněv proti migrantům byl zbytečný. V autobuse se totiž žádní nepřepravovali. Jak potvrdila cizinecká policie, jednalo se o slovenské romské brigádníky, kteří se vraceli z chmelové brigády v České republice. „Jde tedy o další z řady případů, kdy lidé zejména na sociálních sítích popisují události, kterých byli svědkem, avšak všechny cizince či cizokrajně vypadající osoby mylně považují za běžence, kteří se svévolně pohybují po našem území bez vědomí policie,“ vysvětlila Blesk.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. „Rádi bychom veřejnost opětovně ujistili, že policie má pohyb nelegálních migrantů pod kontrolou a k žádnému masivnímu pohybu běženců přes naše území nedochází,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]