Falešný policista v teplákách, který se s modrým majákem pokoušel na Mělnicku vybírat pokuty, už asi úřadovat nebude. Jeden ze zastavených řidičů, který se evidentně nenechal oloupit, tohoto teplákového policistu ve Fabii natočil. Zveřejněné video je hojně sdíleno na sociálních sítích. Během 14 hodin má více než 22 tisíc sdílení a 1500 „lajků“.

Jak se vše odehrálo, je možné vidět na videu ZDE. Modrá Fabie s modrými majáky za sklem na plné čáře a v zatáčce předjela osobní vůz. Vystoupil onen falešný policista v teplákách a požadoval pokutu. Když se řidič bránil a chtěl vidět legitimaci „policisty“, ten urychleně ujel. „Dnes cestou z České Lípy v obci Medonosy mně zastavil tento zmetek, který tvrdil, že je policajt a zkoušel na mně vybrat pokutu, tak si na něj dávejte pozor. Navíc jezdí jako neskutečný prase,“ napsal k tomu Jiří Kopřiva, který video pořídil.

Policisté už po svém falešném kolegovi pátrají. „Případem se zabýváme. Zatím máme informaci jen o jednom případu, kdy se pokoušel zastavit vozidlo. Nemůžeme ale vyloučit, že pokusů bylo více,“ potvrdila deníku FORUM 24 mluvčí mělnické policie Markéta Johnová s tím, že zneužití modrých majáků je přestupkem a dále záleží na právní kvalifikaci, zda došlo k trestnému činu například podvodu.

 

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora