VIDEO: FAMU zveřejnila záběry kriminalistů, kteří se vyptávali na tibetskou vlajku

reprofoto ČT24

Policisté v civilu přišli na FAMU zjišťovat, kdo v oknech fakulty vyvěsil tibetskou vlajku. | FOTO: reprofoto ČT24

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění se rozhodla zveřejnit záznam z bezpečnostní kamery, na kterém jsou zachyceni dva muži, kteří na fakultu přišli kvůli vyvěšené tibetské vlajce. Jednalo se o dva kriminalisty, kteří přišli šetři stížnost, kterou kvůli standartě dostali v době návštěvy čínského prezidenta v Praze. Záběry zveřejnila ČT24.

[ctete-foto]53430[/ctete-foto]

Ostrou reakci na chování si policie vysloužila od celého kolektivu vysoké školy. „Nepřejeme si, aby politická reprezentace České republiky bez mandátu občanů ČR podporovala politický režim, který potlačuje lidská práva,“ píše se v prohlášení. „Jde to proti demokratickým principům, jež se naše generace studentů, narozená po sametové revoluci, snaží se vší ctí bránit,“ je přesvědčeno vedení FAMU.

[ctete-foto]53515[/ctete-foto]

Proti přístupu kriminalistů a policie obecně se ohradil i předseda ODS Petr Fiala. Podle jeho slov se takovýmto jednáním vracíme do doby normalizace. „Je nepřijatelné, aby policie na akademické půdě řešila vyvěšení tibetské vlajky, jak se to stalo v případě FAMU. Policie má chránit naši bezpečnost a naši svobodu,“ řekl v reakci na nestandardní událost Fiala.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner