VIDEO + FOTO: Čápi obklopili Sněmovnu! Chceme další hnízda, volají!

Dnes v jednu hodinu vyrazili členové redakce Svobodného fóra, aktivisté a studenti od Mlýnské kavárny na Kampě k Poslanecké sněmovně, kde bude už za pár okamžiků ministr financí Andrej Babiš vysvětlovat podezřelé okolnosti přijetí evropské dotace pro luxusní farmu Čapí hnízdo.

Cílem originálního happeningu je upozornit poslance, kteří budou projednávat na mimořádné schůzi sněmovny kauzu Čapí hnízdo, že veřejnost si nemusí nechat líbit Babišovu aroganci a lhaní.

V tuto chvíli vyrazili čápové z Kampy a hodlají se procházet ulicemi Malé Strany a v dosahu Poslanecké sněmovny. „Budeme děkovat Andrejovi Babišovi za jeho krásné hnízdo. Budeme žádat poslance, aby pro Babiše uvolnili další dotace na stavbu nových luxusních hnízd. Dále budeme vysvětlovat občanům, že čápi nenosí lidem děti, nýbrž oligarchům peníze,“ říká „za všechny čápy“ k akci Pavel Šafr, šéfredaktor Svobodného fóra.

Devět čápů v čele průvodu následuje několik desítek lidí. Všechny doprovází příslušníci policie, kteří při kontrole a legitimování Pavla Šafra zároveň účastníkům vysvětlila, co je v mezích zákona.

Hlavní čáp má problém s policií. Nechce ho pustit dál.

09

Čápi dorazili k Poslanecké sněmovně. Policie účastníky happeningu legitimuje.

Akci doprovodí na Malostranském náměstí reklamní auta s transparenty s nápisy „Kdo lže, ať letí“ nebo „Miliardáři nepotřebují žádné dotace“.

 

Heslo happeningu je: „Žádáme EU o další peníze pro Andreje Babiše.“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner