VIDEO: Hrdina z Nice. Muž, který chtěl zastavit kamion na motorce, promluvil

(Nice Matin)

FOTO: Nice Matin

Video, na němž se muž na motorce pokouší zastavit kamion, který na Anglické promenádě v Nice zabil 84 lidí, obletělo svět. Nyní dal řidič jménem Franck rozhovor lisu Nice Matin. Popsal chvíle, kdy se rozhodl, že pro záchranu lidí zemře – a myslel zejména na svého syna, jehož směrem se auto řítilo.

Franck jel nejprve na motocyklu se svou ženou, té však řekl, aby sesedla. „Abych ho dohnal, musel jsem se vyhýbat lidem, jak živým, tak mrtvým. Viděl jsem jen zadní část kamionu. Byl jsem rozhodnutý dotáhnout to do konce, udělat cokoliv. Chtěl jsem ho za každou cenu zastavit,“uvedl hrdina, kterému se nakonec podařilo dostat se ke kabině a s útočníkem se utkat. Přestože jej nezastavil, jednoznačně útočníka zpomalil a zachránil mnoho životů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]